UWAGA!

Filmowe debiuty gratis

 
Elbląg, Filmowe debiuty gratis
(fot. kadr z filmu „Mazurek”)

Lubisz oglądać ciekawe filmy, a nie zawsze masz pieniądze na bilet do kina? Biblioteka Elbląska w ramach przeglądu Polskich Debiutów 2013 ze Studia Munka pokaże 12 filmów. Wstęp jest bezpłatny.

Warszawskie Studio Munka działa od 7 lat przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Pozwala debiutantom na stworzenie swoich pierwszych krótkich i dłuższych filmów. Projekt wspierany jest przez polskich reżyserów, m.in. Agnieszkę Holland.
       W środę w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbyło się pierwsze spotkanie. Można było zobaczyć dwa filmy krótkometrażowe: „Mazurek” w reżyserii Julii Kolberger i „Przedtem, potem” w reżyserii Edyty Sewruk. Na ekranie pojawili się m.in. Kinga Preis, Paweł Królikowski, Olga Bołądź i Bożena Dykiel.
       - Moim zdaniem to bardzo fajna sprawa – mówi Kamila, uczestniczka seansu. – Pierwszy film bardzo mi się spodobał. Bardzo życiowy. Główną rolę gra tam Kinga Preis, którą pamiętam z „Drogówki”. Nie powiedziałabym, że film reżyserowała osoba, która dopiero uczy się swojego „fachu”. Na pewno przyjdę na inne filmy. Jestem ciekawa czy okażą się równie dobre. Zawsze to jakaś pozytywna forma spędzenia wolnego czasu. Na pewno lepsza niż siedzenie w domu i narzekanie!
       Szczegółowe informacje o kolejnych projekcjach już niedługo na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej.
      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama