UWAGA!

Finał Turnieju Wiedzy o Teatrze

W czwartek (19.04) i piątek (20.04) w Teatrze Dramatycznym odbędzie się finał 15. Turnieju Wiedzy o Teatrze im. Stanisława Franczaka.

Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiły się 23 drużyny, które przystąpiły do testów półfinałowych, rozgrywanych w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i szkoły średnie. Młodzież do turnieju przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli oraz uczestniczyła w konsultacjach organizowanych w Ośrodku Kultury Teatralnej przy Teatrze Dramatycznym. 19 kwietnia odbędzie się finał drużyn gimnazjalnych, do którego przystąpi osiem drużyn. Dzień później w finale spotkają się uczniowie pięciu elbląskich liceów.
     Finaliści, podobnie jak podczas testów półfinałowych, będą musieli zaprezentować swoją wiedzę odpowiadając na pytania dotyczące historii teatru powszechnego, historii elbląskiej sceny teatralnej i Teatru Dramatycznego, zagadnień współczesnej kultury teatralnej w Polsce oraz zaprezentować praktyczne umiejętności z zakresu charakteryzacji i kostiumologii.
     Dodatkową atrakcją turnieju jest konkurs dla publiczności dla najlepiej dopingującą klasę. Nagrodą w tej kategorii jest klasowe zaproszenie na wybrany spektakl Teatru Dramatycznego.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama