UWAGA!

Fizys w Galerii Pracownia

 Elbląg, Janusz Koazak,
Janusz Koazak, fot. Michał Skroboszewski

W piątek (28.08) o godzinie 19 w Galerii Pracownia (ul. Stary Rynek 11 A) odbędzie się dziewiąty już wernisaż. Kinga Kosacz – Drozdek zaprezentuje wystawę „Fizys”.

Kinga Kosacz – Drozdek zaprezentuje przegląd swoich działań z ostatniego roku. Są to poszukiwania i próby przedstawień portretów kobiecych, wizerunków twarzy. Prace powstają w cyklach, w technice odlewów gipsowych oraz ceramiki. - Cieszymy się, że Kinga będzie mogła pokazać tutaj swoje prace. To dla nas atrakcja, pod tym względem, że po raz kolejny udaje nam się przełamać dominacje "płaskich" rzeczy - mówi Janusz Kozak. - W lipcu dominowały u nas obrazy, grafiki itd. Teraz otworzył się nam taki róg obfitości z rzeczami przestrzennymi, czyli np. różne instalacje. Poprzednio była instalacja multimedialna typu mapping, teraz stawiamy właśnie na rzeźbę, która jest przestrzenna - dodaje.

Jako bonus do piątkowego wernisażu swoje prace zaprezentuje również Janusz Kozak. Będzie to zestaw dziesięciu kolaży. - Nigdy wcześniej nie pokazywałem tych rzeczy poza siecią, zawsze funkcjonowały one w sposób cyfrowy. To jest dla mnie możliwość pokazania ich fizycznie - mówi artysta. 

Pracownicy Galerii Pracownia planują za tydzień zorganizować dziesiąty wernisaż, który będzie prawdopodobnie ostatnim. Odwiedzać Galerię Pracownia można do 15 września tego roku.

 

Wioleta Pająk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama