[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Formy przestrzenne inspiracją dla EOK

Elbląg, Agata Zube i Cezary Duchnowski,
Agata Zube i Cezary Duchnowski, fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Marka Mosia zaprasza 6 września do udziału w innowacyjnym projekcie multimedialnym „Muzyka Form Przestrzennych”, podczas którego wykonany zostanie utwór elbląskiego kompozytora, Cezarego Duchnowskiego inspirowany Biennale form przestrzennych. Skomponowany specjalnie dla EOK utwór to performance na głos, wiolonczelę elektryczną, smyczki, media elektroniczne audio i video. Wspólnie z Orkiestrą zaprezentują się znakomici artyści: Agata Zubel (głos), Andrzej Bauer (wiolonczela elektryczna), Cezary Duchnowski (media elektroniczne), Marcin Rupociński (wizualizacje).

W programie koncertu będzie można również usłyszeć „Symfonię kameralną op. 110 bis w oprac. VIII Kwartetu smyczkowego c-moll przez Rudolfa Barszaja” (1967), która stanowi jedną z najważniejszych części całego muzycznego dorobku jej autora, Dmitrija Szostakowicza. Cechy muzyki jednego z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku to monumentalizm, patos, silny pierwiastek dramatyczny, bogata inwencja melodyczna, krańcowe natężenie ekspresji, dynamizm i witalność.
       „Muzyka Form Przestrzennych” 6 września, Centrum Sztuki Galeria EL, godz. 19. Bilety: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy). Otwarta próba generalna, godz. 13. Bilety: 5 zł.
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z. o.o., EPEC Sp. z. o.o.

       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i
       Tańca.

      
      
Patronem medialnym orkiestry jest Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl
      
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama