UWAGA!

Fours collective zagra w Mjazzdze

 Elbląg, Fours collective zagra w Mjazzdze
fot. nadesłana

Do wielbicieli muzyki można docierać na różne sposoby. Fours collective z powodzeniem spróbowali przez uczestnictwo w programie Mam Talent. Najlepiej ich talent potwierdzają jednak świetne koncerty. Brzmień łączących to, co najlepsze w stylistyce jazz, drum'n bass, etno, funku i elektronice posłuchamy w sobotę, 20 lutego w klubie Mjazzga.

Ich muzyka to niebanalna mozaika brzmień, która otwiera przed słuchaczem przestrzeń pełną światła i emocji w najczystszej postaci. To nieustanny eksperyment łączenia ze sobą brzmień i gatunków trafiający w najczulsze zakamarki duszy każdego odbiorcy. Drum’n bass i muzyka klasyczna, jazz i etno, funk i brzmienia elektroniczne to tylko początek długiej listy gatunków, które wrzucone do jednego tygla przynoszą efekt w postaci Treezz.
       Każdy koncert to niepowtarzalne zderzenie indywidualnej energii muzyków, których radość wynikająca ze wspólnego tworzenia emanuje wokół wciągając odbiorców w muzyczne peregrynacje.
       Zespół zwyciężył w konkursie Instytutu Muzyki i Tańca na Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku 2014, jak również dostał się do półfinału 7. edycji programu "Mam Talent".
       Płyta "Treezz", która ukazała się 8 marca 2014 roku, zdobyła uznanie radiowych osobowości, takich jak Piotr Metz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Antoni Krupa, Robert Kozyra, Marek Niedźwiecki i inni.
       Fours jest formacją muzyczną założoną w 2010 r z inicjatywy studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukoronowaniem wspólnego działania muzyków jest debiutancki album „Treezz” wydany w marcu 2014. Z tym materiałem zespół koncertuje jako Fours collective.
       W tym roku zespół planuje nagranie nowego materiału na drugą płytę. "Their original repertoire has a huge range of expression and their  treatment of music is inspiring. I am convinced that they have a huge future ahead of them" - Ralph Talmont - TEDx Warsaw Curator.
       W skład zespołu wchodzą:
       Michał Salamon - piano
       Stanisław Plewniak - saksofony/wokal
       Zbigniew Szwajdych - trąbka
       Krzysztof Augustyn - kontrabas
       Max Olszewski - perkusja
      
       Informacje o liderach zespołu:
       Michał Salamon (ur. 1987), pianista, kompozytor, aranżer, nauczyciel. Przygodę z fortepianem zaczął jako sześciolatek. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej i dyrygentury chóralnej. Kształcił warsztat pod okiem m.in. Mariusza Sielskiego, Wojciecha Niedzieli, Wojciecha Groborza, Jakuba Stankiewicza i prof. Stanisława Krawczyńskiego. Często jako nauczyciel pracuje z ludźmi dorosłymi, którzy nie mieli nigdy kontaktu z muzyką, a z jakiegoś powodu chcą to zmienić. Współzałożyciel zespołu FOURS collective, członek projektu Jassminum.
       Stanisław Plewniak (ur. 1986), saksofonista, wokalista jazzowy. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, równolegle studiował filozofię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Stypendysta programu Erasmus (2011/2012) w Wuerzburgu w Bawarii. Kształcił warsztat zarówno klasyczny jak i jazzowy pod okiem takich muzyków jak: Andrzej Rzymkowski, Lutz Koppetsch, Reinette Zijtveld – Lustig czy Leszek Żądło. Uczestnik kursów i lekcji mistrzowskich (min. Arno Bornkamp, Hubert Winter, Ties Mellema, Jan Schulte
       – Bunert). Współzałożyciel zespołu FOURS collective.
      
       Mjazzga, sobota 20-02-2016 godz. 19.30.
       Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Inne koncerty:
       19-02 Fuzz (rock)
       28-02 Rysy (electro)
       05-03 Etna Kontrabande (reggae)

       Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama