UWAGA!

Francja dźwiękiem malowana. Akordeonowy koncert online

 Elbląg, Graf. nadesłana
Graf. nadesłana

Sylwestrowy wieczór w klimacie najpiękniejszych, francuskich melodii. Muzyczna podróż do Francji w interpretacji i wykonaniu Roberta Fursa, elbląskiego wirtuoza akordeonu. Premiera online w czwartek, 31 grudnia o 20.

Robert Furs, akordeonista, pianista, dyrygent. Absolwent Wydziału Dyrygentury i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki na Wydziale Instrumentalnym - specjalizacja Akordeon w klasie prof. Elżbiety Rosińskiej.

Jako akordeonista koncertuje solo i w zespołach kameralnych. Popularyzator akordeonu jako instrumentu solowego. Współpracuje m.in. z Filharmonią Pomorską im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy, Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym oraz licznymi instytucjami kultury. Dotychczas ukazały się jego dwie solowe płyty: "Furs acco" oraz "Electric Radiator". W tym roku pojawiła się kolejna płyta pt. "The Sound of France" z instrumentalnymi aranżacjami znanych i lubianych utworów francuskiej sceny muzycznej - Joe Dassin, Edith Piaf, Yann Tiersen... Płyta powstała dzięki Stypendium Artystycznemu Prezydenta Miasta Elbląga, przy wsparciu Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie.

Koncert będzie można obejrzeć na stronie facebookowej Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie. Nagranie zrealizowano we wnętrzach Hotelu Elbląg Realizacja: FURS MUSIC.

inf. nadesłana

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama