UWAGA!

Galeria El w ten weekend za pół ceny

 Elbląg, Galeria El w ten weekend za pół ceny

23-24 listopada Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w swoje mury na weekend za pół ceny. To ostatnia okazja, żeby zobaczyć bieżące wystawy: „Radykalna przestrzeń / Radykalna wyobraźnia. Architektura jako język: Daniel Libeskind”, „Architektura przymusu” oraz „W cieniu matematyki” Haliny Różewicz-Książkiewicz.

To ostatni weekend, kiedy można zwiedzić wszystkie trzy ekspozycje. „Na pożegnanie” wystaw obniżyliśmy bilety wstępu do Galerii EL.
       Daniel Libeskind to międzynarodowej sławy twórca projektów architektonicznych i urbanistycznych. Zasłynął wprowadzeniem do architektury nowego krytycznego dyskursu i multidyscyplinarnym podejściem. Jego dorobek obejmuje najważniejsze obiekty kulturalne – wśród nich muzea i sale koncertowe, a także centra kongresowe i handlowe, uniwersytety, budynki mieszkalne oraz hotele. Projektuje także scenografie. Na wystawie prezentowanej w Galerii EL można oglądać modele i niezwykle bogatą dokumentację fotograficzną projektów jego autorstwa.
       Problemem badawczym, wokół którego koncentrują się zainteresowania uczestników projektu „Architektura Przymusu” są szeroko rozumiane a mające rozmaite wcielenia dyscyplinujących funkcji architektury. Począwszy od „łagodnych” form kontroli, jak szkoła czy przedszkole, aż po tak zwane instytucje „totalitarne” (więzienia, szpitale psychiatryczne). Wystawa przestawia zgromadzony w czasie badań materiał wizualny, zawarty w wydanej w 2013 r. publikacji "Architektura przymusu. Interdyscyplinarne studia nad dyscyplinującymi funkcjami architektury".
       Wystawa „W cieniu matematyki” w ramach cyklu „Elbląg Plastyczny” przygotowana została z okazji 55-lecia pracy artystycznej Haliny Różewicz – Książkiewicz. Na życzenie artystki, wystawa nie została zaaranżowana w Galerii Laboratorium, która jest miejscem dedykowanym ekspozycjom w ramach „Elbląga Plastycznego”, a na pierwszym piętrze empory, gdzie z reguły prezentujemy sztukę geometryczną, ściśle odnoszącą się do zasad matematyki. Tak jest i tym razem. Halina Różewicz-Książkiewicz prezentuje kilkadziesiąt prac – grafik i rysunków, pochodzących zarówno z lat wcześniejszych, jak i prac zupełnie nowych. Każda z nich, w sposób bardzo przemyślany odnosi się do natury i jej porządku. 14 listopada 2013 Halina Różewicz-Książkiewicz odebrała brązowy medal "Zasłużony kulturze Gloria Artis".
      
       Godziny otwarcia: sobota 10-18, niedziela 10-17. Ceny biletów: 4 zł (bilet normalny), 2 zł (bilet ulgowy)
       Informacje: Beata Branicka, tel. 55 626 67 80, beata.b@galeria-el.pl
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama