UWAGA!

Gdzie tataraki, gdzie jerzyki...

Elbląg, Okładka książki.
Okładka książki.

16 października o godz. 17.00 odbędzie się wieczór autorski Stanisława Modrzewskiego, autora książki „Gdzie tataraki, gdzie jerzyki...". Spotkanie odbędzie się w Sali Audiowizualnej (Spatium Novum) Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.

Stanisław Modrzewski jest rodowitym elblążaninem, pracownikiem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego, wykłada także literaturę angielską i amerykańską w Regent College i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Doktor nauk humanistycznych, członek i sekretarz Polskiego Towarzystwa Conradowskiego. W swoich badaniach naukowych zajmuje się głównie twórczością Josepha Conrada i angielską poezją XX wieku.
     Gdzie tataraki, gdzie jerzyki... to zbiór opowiadań związanych z dzieciństwem i młodością spędzoną w Elblągu. To wspaniały literacki opis miasta i piękny obraz Żuław, a także artystyczna kreacja mitu miejsca. Nie było do tej pory utworów beletrystycznych tak ściśle związanych z Elblągiem i Żuławami.
     Organizatorami przedsięwzięcia są: Biblioteka Elbląska im. C. Norwida, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych Regent College oraz POLNORD - Wydawnictwo OSKAR..
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama