UWAGA!

Gdzieś na serca dnie mam swojego Cohena

 Elbląg, Lora Szafran z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zaśpiewała najpiękniejsze piosenki Leonarda Cohena
Lora Szafran z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zaśpiewała najpiękniejsze piosenki Leonarda Cohena (fot. Michał Skroboszewski)

Lora Szafran z dna serca wydobyła amerykańskiego barda i wyśpiewała na płycie "Sekrety życia według Leonarda Cohena". Znanym piosenkom nadała kobiecą perspektywę, a dzisiejszy (10 lutego) koncert z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pokazał, jaka to piękna perspektywa. Zobacz zdjęcia.

- Kilka razy byłam w Elblągu jako piosenkarka, ale nie miałam tego zaszczytu, by zaśpiewać z Elbląską Orkiestrą Kameralną - przyznała artystka, dama polskiego jazzu, która równie dobrze czuje się w brzmieniach spod znaku bluesa czy reggae. - To premiera, jeśli chodzi o ten repertuar, "na żywo" zagrana z orkiestrą smyczkową. Dla mnie to ogromne przeżycie. Jeśli zostanie to nagrane i będzie to dobre to będę chwalić się do końca życia - zapowiedziała Lora Szafran.
       Z repertuaru amerykańskiego barda, czyli Leonarda Cohena wybrała m.in. "Hallelujah", "Who By Fire", "Suzanne", "Dance Me To The End Of Love" czy "In My Secret Life", w większości w tłumaczeniu Macieja Zembatego. Na dzisiejszym koncercie zabrzmiała więc "Zuzanna", "Na tysiąc pieszczot w głąb", "Gdzieś na serca dnie", "Tańczmy po miłości kres". Evergreeny, ale jakże piękne w wykonaniu artystki-kobiety. Lora Szafran pozostała wierna oryginałom, ale ukazała je w nowym świetle.
       Mistrz Cohen w jednym z wywiadów powiedział: "Prawdziwym wyzwoleniem jest spojrzenie na sztukę z perspektywy, która nie jest własną". Dziś, tam, gdzie jest może czuć się wolnym.

      
       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej portEl.pl

      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama