UWAGA!

Gitarowo - jazzowy duet na Wyspie Skarbów

Elbląg, Gitarowo - jazzowy duet na Wyspie Skarbów
Fot. Robert Paul.

W sobotni wieczór (31 stycznia) odbył się kameralny koncert w wykonaniu Andrzeja Józefów oraz Piotra Lewańczyka. Gitarowy duet zaprezentował muzykę jazzową, pełną improwizacji. Artyści bawili się muzyką, wprawiając gości kawiarni w znakomity nastrój błogiego odprężenia. Wszystko działo się na „Wyspie Skarbów”. Zobacz inne zdjęcia .

Muzycy po raz pierwszy zagrali w kawiarni, oczarowując gości gitarowym brzmieniem. Andrzej Józefów zagrał na gitarze elektrycznej, a Piotr Lewańczyk na gitarze basowej. To był ich pierwszy wspólny występ w duecie. - Duet jest fajną formą, w której może zaistnieć improwizacja - podkreśla Andrzej. - To moje pierwsze doświadczenie grania w duecie w takim miejscu - dodaje Piotr. - Lubimy grać muzykę jazzową - podsumowuje Andrzej Józefów.

 

Obaj artyści studiują w Akademii Muzycznej w Gdańsku, ale pomimo młodego wieku mogą pochwalić się udziałem w wielu projektach muzycznych zarówno w Elblągu jak i Trójmieście. Zapytani o to jak się im gra w kawiarni odparli, że to bardzo „klimatyczne” miejsce stworzone do tego typu koncertów. Artyści mają nadzieję, że będą mieli jeszcze przyjemność zagrać tu ponownie. W gitarowy weekend zagrał również Marcin Starszewski, który zaprezentował utwory z kręgu jazzu, rocka oraz obu tych gatunków, czyli fusion. Kawiarnia „Wyspa Skarbów” znajduje się na rogu Garbary i Starego Rynku na starówce.

Agnieszka Jasionowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama