UWAGA!

Głos jakiego jeszcze nie było. Kontratenor Jan Jakub Monowid wystąpi z EOK

Elbląg, Głos jakiego jeszcze nie było. Kontratenor Jan Jakub Monowid wystąpi z EOK
fot. nadesłana

W najbliższą niedzielę, 16 listopada, w Ratuszu Staromiejskim, odbędzie się jedyny w swoim rodzaju koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej poświęcony kapelanowi Solidarności, Jerzemu Popiełuszce. Szczególnej oprawy koncertowi doda występ solisty, śpiewaka obdarzonego rzadko spotykanym głosem – Jana Jakuba Monowida. Dysponujący kontratenorem Jan Jakub Monowid, to młody, zdolny, artysta, którego talent dostrzegają krytycy muzyczni z kraju i zagranicy.

Jako solista Studia Operowego w Zurychu Monowid wystąpił w tamtejszym teatrze w roli Oberona w „Midsummer Night’s Dream” B. Brittena. W konkursie Gianni Bergamo w Lugano zajął drugie miejsce. Obecnie współpracuje z Mazowieckim Teatrem Muzycznym "Operetka" i Operą Bałtycką w Gdańsku.
       W wykonaniu Jana Jakuba Monowida usłyszymy m.in. słynną arię „Casa sposa” z opery „Rinaldo” Händla określaną jako lament Rinaldo nad utraconą miłością. Solista zaśpiewa też „Psalm 126 Nisi Dominus” (na głos, altówkę i smyczki) Antonio Vivaldiego i jeden z „Trzech utworów w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową” Henryka Mikołaja Góreckiego, mówiącą o weselu króla Zygmunta Augusta.
       Elbląską Orkiestrę Kameralną poprowadzi podczas niedzielnego spotkania znakomity dyrygent brazylijskiego pochodzenia, José Maria Florêncio.
       Wszystkich, którzy w nietuzinkowy sposób chcą uczcić pamięć tego skromnego i wielkiego zarazem człowieka, jakim był ksiądz Jerzy Popiełuszko, w 30.rocznicę jego śmierci, zapraszamy na koncert. W kasie EOK dostępne są jeszcze ostatnie bilety.
      
       Rozpoczęcie tego muzycznego wydarzenia 16 listopada (niedziela) o godz. 18, w Sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego. Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn., śr., pt. 8-16, wt., czw. 8-18. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama