UWAGA!

Gorąca wiosna w elbląskiej szkole muzycznej

Elbląg, Gorąca wiosna w elbląskiej szkole muzycznej

W tym tygodniu do Elbląga zjadą najlepsi młodzi polscy smyczkowcy, którzy wezmą udział w czwartej edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych. Przesłuchania konkursowe będą odbywać się w dniach 24 – 26 kwietnia w Sali Kameralnej ZPSM oraz salach koncertowych Biblioteki Elbląskiej i Ratusza Staromiejskiego. Na koncert Inauguracyjny, Koncert Laureatów oraz przesłuchania konkursowe wstęp wolny.

Jeszcze niedawno w Elblągu rozbrzmiewały dźwięki skrzypiec podczas konkursu „Bajeczna miniatura”, a już recitalem dyplomowym w wykonaniu ucznia klasy fortepianu Macieja Frączka, pracującego pod kierunkiem dr Kordiana Góry kolejny rocznik 13 absolwentów ukończył naukę w elbląskim Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Przed nimi już tylko odebranie dyplomów zawodowych - muzyka oraz egzaminy maturalne.
       Kiedy jedni uczniowie wyruszają w świat aby dalej rozwijać swój talent kolejni kandydaci przygotowują się do wstąpienia w progi szkoły. Właśnie odbywają się zajęcia umuzykalniające dla dzieci 6-7 letnich, które od nowego roku szkolnego zamierzają uczyć się muzyki w klasie pierwszej szkoły podstawowej.
       Otwarta pozostaje droga dla kandydatów do gimnazjum muzycznego, którzy nad wyborem szkoły mogą się zastanawiać do 15 maja oraz dla chętnych do nauki muzyki w trybie popołudniowym, którzy mogą zwlekać z decyzją do 31 maja. Jedni i drudzy mogą rozpocząć przygodę z muzyką nie posiadając wcześniejszego przygotowania.
       W tym tygodniu do Elbląga zjadą najlepsi młodzi polscy smyczkowcy, którzy wezmą udział w czwartej edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych. W dniach 24 – 26 kwietnia 130 uczestników z całej Polski (w klasie skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu) będzie prezentowało swoje umiejętności przed Jury, składającym się z wybitnych profesorów polskich Akademii Muzycznych. Przesłuchania konkursowe będą odbywać się w Sali Kameralnej ZPSM oraz salach koncertowych Biblioteki Elbląskiej i Ratusza Staromiejskiego.
       IV Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego
       Organizatorzy zapraszają na Koncert Inauguracyjny, który odbędzie się w Sali kameralnej ZPSM 24 kwietnia o godzinie 17.30. Wystąpią w nim znakomici instrumentaliści: Tomasz Strahl – wiolonczela i Izabela Paszkiewicz – fortepian.
       W programie koncertu usłyszymy następujące utwory:
       P. Czajkowski - Pezzo Capriccioso op. 62
       M. de Falla - 6 pieśni
       F. Chopin - Introdukcja i Polonez C-dur op. 3
       Z.   Kodály - Sonata na wiolonczelę solo op. 8 cz. II i III
       H. Jabłoński - 3 Capriccia
      
       Program przesłuchań konkursowych

       Przesłuchania skrzypiec - Sala Koncertowa Biblioteki Elbląskiej
       24 kwietnia – godz. 9.00 – 20.30
       25 kwietnia – godz. 8.50 – 20.30
       26 kwietnia – godz. 9.00 – 14.30
       Przesłuchania wiolonczel i kontrabasów - Sala Kameralna ZPSM im. K. Wiłkomirskiego
       25 kwietnia – godz. 9.30 – 19.30
       26 kwietnia – godz. 9.45 – 14.00
       Przesłuchania altówek - Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego
       26 kwietnia – godz. 9.00 – 15.00
       Konkurs zakończy się koncertem laureatów i wręczeniem nagród, które odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 17.00 w Sali Kameralnej ZPSM im. K. Wiłkomirskiego.
       Na koncert Inauguracyjny, Koncert Laureatów oraz przesłuchania konkursowe wstęp wolny.
      
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama