UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grabowski jedzie z „Miłką” do Mołdawii

Elbląg, Krzysztof Grabowski zagra w Mołdawii "Miłkę" w języku polskim i rumuńskim
Krzysztof Grabowski zagra w Mołdawii "Miłkę" w języku polskim i rumuńskim (fot. Daniel Guzik)

Aktor elbląskiego teatru Krzysztof Grabowski jedzie do Mołdawii, by tam zaprezentować swój monodram pt. „Miłka”. Specjalnie na międzynarodowe obchody Dnia Europy przygotował wersję polsko-rumuńską dramatu Michała Walczaka.

Grabowski to uznany w kraju aktor-monodramista. Jego „Miłka” (spektakl, który powstał według dramatu „Piaskownica” Michała Walczaka) była wielokrotnie nagradzana na festiwalach. Warto wspomnieć choćby laury od Lecha Śliwonika i Bartosza Zaczykiewicza podczas 38. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu - listopad 2009 czy nagrodę kapituły publiczności Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora –listopad 2010.
       Monodram elbląskiego aktora zdobył także drugą nagrodę na 8. Moskiewskim Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Jednego Aktora (2010 r.).
       Tym razem, na zaproszenie Ambasady Polskiej w Kiszyniowie Krzysztof Grabowski jedzie do Mołdawii. Podczas międzynarodowych obchodów Dnia Europy (4-8 maja) w teatrze Foosbook Laboratorium zagra „Miłkę” w wersji polsko-rumuńskiej.
       - Chcę pokazać polską dramaturgię, a z szacunku dla widza w Kiszyniowie nauczyłem się nieco rumuńskiego – mówi Krzysztof Grabowski. – Tekst przetłumaczyła Radosława Janowska. Ona też pracuje ze mną nad wymową. W „Miłce” są dwa światy – kontynuuje elbląski aktor. – Ten zabawy Protazka z Batmanem będzie przedstawiony w języku polskim, natomiast rozmowa z tytułową Miłką – w języku rumuńskim. By widz mógł lepiej śledzić temat.
       To nie pierwsze „zabawy” językowe Grabowskiego.
       - W Moskwie prezentowałem „Miłkę” w wersji polsko-rosyjskiej, zaś w Tallinie – w polsko-angielskiej – wyjaśnia aktor.
       Grabowski jedzie do Mołdawii na zaproszenie Ambasady Polskiej w Kiszyniowie. Podróż sponsoruje mu Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama