UWAGA!

Grafika dla Elbląga w Spatium Novum

 Elbląg, Grafika dla Elbląga w Spatium Novum

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne 17 października o godz. 18 zapraszają do Galerii Spatium Novum na wernisaż wystawy zatytułowanej „Grafika dla Elbląga”. Autorką prezentowanych prac jest artysta-plastyk Halina Różewicz-Książkiewicz. Wstęp wolny.

Urodziła się w Gnieźnie. Studia: 1951 – 1954 Wydział Architektury Wnętrz PWSSP w Poznaniu; od 1954 roku Wydział Malarstwa w PWSSP w Gdańsku w pracowni prof. Juliusza Studnickiego. Dyplom ukończenia uczelni uzyskała w 1958 roku. W latach 1960 – 1979 pracowała jako projektant grafik reklamowych w Spółdzielni „Fotoplastyka” w Sopocie; w latach 1979 – 1990 pełniła funkcję rzeczoznawcy do spraw artystycznych w elbląskiej Delegaturze Pracowni Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W latach sześćdziesiątych XX wieku współpracowała jako scenograf z teatrami w Gnieźnie, Grudziądzu i Olsztynie. Jest rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie grafiki współczesnej. Od 1965 roku mieszka w Elblągu. Uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, jest m.in. członkiem założycielem Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Członek zwyczajny ZPAP. Uprawia malarstwo, grafikę artystyczną i użytkową. Bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych – zagranicznych oraz o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym, m.in. II Triennale Rysunku (Wrocław), „Człowiek i praca” (Warszawa), „Plastycy Elbląscy” (Wilno, Ryga, Szwecja), Międzynarodowe Biennale Grafiki (Kaliningrad), Olsztyńskie Biennale Sztuki (Olsztyn), Stulecie ZPAP (Gdańsk), Salony Elbląskie.
       Autorka logo Galerii El, Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, Oddziałów Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu, obchodów 750-lecia Elbląga.
       Jest laureatką nagród i wyróżnień za projekty graficzne oraz grafikę artystyczną i malarstwo, m.in. Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2013), Brązowy Krzyż Zasługi, Odznaka Zasłużony Działacz Kultury.
       Otwarcie wystawy 17 października o godz. 18 w Galerii Spatium Novum (Biblioteka Elbląska, ul. Św. Ducha 3-7). Wystawa będzie czynna do 30 października. Wstęp wolny.
      
Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama