UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grafika dla Elbląga w Spatium Novum

Elbląg, Grafika dla Elbląga w Spatium Novum

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne 17 października o godz. 18 zapraszają do Galerii Spatium Novum na wernisaż wystawy zatytułowanej „Grafika dla Elbląga”. Autorką prezentowanych prac jest artysta-plastyk Halina Różewicz-Książkiewicz. Wstęp wolny.

Urodziła się w Gnieźnie. Studia: 1951 – 1954 Wydział Architektury Wnętrz PWSSP w Poznaniu; od 1954 roku Wydział Malarstwa w PWSSP w Gdańsku w pracowni prof. Juliusza Studnickiego. Dyplom ukończenia uczelni uzyskała w 1958 roku. W latach 1960 – 1979 pracowała jako projektant grafik reklamowych w Spółdzielni „Fotoplastyka” w Sopocie; w latach 1979 – 1990 pełniła funkcję rzeczoznawcy do spraw artystycznych w elbląskiej Delegaturze Pracowni Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W latach sześćdziesiątych XX wieku współpracowała jako scenograf z teatrami w Gnieźnie, Grudziądzu i Olsztynie. Jest rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie grafiki współczesnej. Od 1965 roku mieszka w Elblągu. Uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, jest m.in. członkiem założycielem Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Członek zwyczajny ZPAP. Uprawia malarstwo, grafikę artystyczną i użytkową. Bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych – zagranicznych oraz o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym, m.in. II Triennale Rysunku (Wrocław), „Człowiek i praca” (Warszawa), „Plastycy Elbląscy” (Wilno, Ryga, Szwecja), Międzynarodowe Biennale Grafiki (Kaliningrad), Olsztyńskie Biennale Sztuki (Olsztyn), Stulecie ZPAP (Gdańsk), Salony Elbląskie.
       Autorka logo Galerii El, Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, Oddziałów Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu, obchodów 750-lecia Elbląga.
       Jest laureatką nagród i wyróżnień za projekty graficzne oraz grafikę artystyczną i malarstwo, m.in. Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2013), Brązowy Krzyż Zasługi, Odznaka Zasłużony Działacz Kultury.
       Otwarcie wystawy 17 października o godz. 18 w Galerii Spatium Novum (Biblioteka Elbląska, ul. Św. Ducha 3-7). Wystawa będzie czynna do 30 października. Wstęp wolny.
      
Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama