UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Granty Ministerstwa Kultury

Elbląg, Granty Ministerstwa Kultury
Fot. Anna Dembińska.

Elbląskie instytucje kultury, m.in. Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Biblioteka Elbląska oraz Centrum Sztuki Galeria EL otrzymały dotacje Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na swoje tegoroczne przedsięwzięcia.

Największą kwotę dofinansowania otrzymało w pierwszym naborze Muzeum Archeologiczno-Historyczne: 100 zł na zakup dwóch miniatur portretowych autorstwa Laurensa (Lorenza) de Neter”, 24 tys. zł na druk katalogu do wystawy „Truso. Między Weonodlandem a Witlandem”, 63 tys. zł na zakup wyposażenia do ekspozycji czasowych oraz 49 tys. zł na kontynuację projektu edukacyjnego „Skrzynia pełna tajemnic”. Ponadto Muzeum otrzymało również dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł z Promesy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na program „Modernizacja infrastruktury Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu”.
       Biblioteka Elbląska otrzymała dofinansowanie w wysokości 113 tys. zł na projekt „Rozbudowa infrastruktury Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej” oraz 100 tys. zł na konserwację zachowawczą druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej.
       Centrum Sztuki Galeria EL uzyskała 40 tys. zł na projekt „Elbląg konceptualny”.
       W sumie w skali kraju na blisko 6 tysięcy wniosków na kwotę ponad 1,3 mld zł Ministerstwo przyznało dotacje na ponad 194 mln zł.
       Wkład własny do projektów elbląskich instytucji kultury zabezpieczy Urząd Miejski w Elblągu.
      
      
Joanna Urbaniak, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama