UWAGA!

Gwiazdy polskiej operetki wystąpią z EOK

 
Elbląg, Jolanta Kremer i Oskar Jasiński,
Jolanta Kremer i Oskar Jasiński, fot. nadesłana

Jolanta Kremer, Anna Leśniewska, Arkadiusz Dołęga, Oskar Jasiński i Jacek Woleński to cenieni w całej Polsce artyści, współpracujący ze śląską sceną operetkową. Ich niezwykły talent wokalny i aktorski będzie można podziwiać już 17 stycznia w Teatrze im. A. Sewruka, w jednym z najbardziej znanych przebojów operetkowych pt. „Księżniczka Czardasza”. Artystom towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

Jolanta Kremer sopran (Sylwia) jest jedną z czołowych solistek Gliwickiego Teatru Muzycznego. Od początku pracy kreowała główne role w operetkach i musicalach.
       „Jest kapitalna. Wykonywane przez nią piosenki to majstersztyk nie tylko wokalny, ale przede wszystkim aktorski. W twórczości Kremer nie ma piosenki mniej przebojowej czy ... bardziej wzruszającej. Każda jej aranżacja po prostu chwyta za gardło” .
       Anna Leśniewska sopran (Stasi) debiutowała na deskach Opery Śląskiej. Na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu w 2013 r. otrzymała nagrodę za najlepsze wykonanie utworu współczesnego, najlepsze wykonanie utworu W.A. Mozarta oraz nagrodę za wybitne wykonanie pieśni. Współpracuje z Krakowską Operą Kameralną.
       Arkadiusz Dołęga tenor (Boni) jest artystą niezwykle wszechstronnym, swobodnie poruszającym się po repertuarze teatru muzycznego. Błyszczał w obsadach znakomitej większości premier, jakie miały miejsce przy Nowym Świecie w ciągu ostatnich dwudziestu lat.
       Oskar Jasiński tenor (Edwin) laureat licznych nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych. Współpracuje z Filharmonią Śląską, Zabrzańską, Sudecką, Kaliską oraz Inowrocławską Orkiestrą Symfoniczną. Określany mianem „amanta klasy Jana Kiepury”.
       Jacek Woleński (Feri) konferansjer, dziennikarz muzyczny, popularyzator muzyki, stały współpracownik Filharmonii Zabrzańskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i Radia Piekary. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego w roku 2010 za wybitne osiągnięcia artystyczne. W roku 2012 uhonorowany przez ministra kultury medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
      
       „Księżniczka Czardasza” - 17 stycznia, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, godz. 19.
       Bilety na koncert zostały wyprzedane!
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o. o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z. o. o., EPEC Sp. z. o. o.

      
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama