UWAGA!

„Gwiezdne wojny” przy Słonecznej

 Elbląg, „Gwiezdne wojny” przy Słonecznej

W sobotę 24 września w godz. 10-15 zapraszamy do Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej na otwarcie wystawy „Uniwersum Gwiezdnych Wojen”, poświęconej kultowej sadze George’a Lucasa. Na wystawie zaprezentowane zostaną unikatowe modele statków kosmicznych wykonane przez braci Adama i Marka Kuleszów, modele gwiezdnych pojazdów wykonane z klocków Lego oraz inne eksponaty nawiązujące do „Gwiezdnych Wojen”. Wstęp wolny.

Pochodzący z Elbląga bracia Adam i Marek Kulesza to zapaleni fani „Gwiezdnych wojen”, którzy od wielu lat składają modele statków będące replikami tych z filmu. Robią to z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Swoje prace prezentują na wystawach, które odbywają się na całym świecie, dzieląc się w ten sposób swoją pasją z innymi. Na wystawie w Filii nr 6 zobaczymy m.in. modele: Sokół Millenium (czyli statek Hana Solo), Tie Fighter, Imperialny niszczyciel oraz model, który nie był dotąd pokazywany, a który ma być niespodzianką tej wystawy.
       Oprócz zbiorów braci Kuleszów, będzie można też zobaczyć kilkadziesiąt mniejszych modeli pojazdów kosmicznych wykonanych z klocków Lego, repliki broni, a także malowane na płótnie obrazy nawiązujące do wydarzeń i postaci z „Gwiezdnych Wojen”. Obejrzeć będzie można figurki bohaterów kosmicznej sagi oraz książki i komiksy poświęcone bohaterom gwiezdnego cyklu.
       To nieprawdopodobne, że ta gwiezdna saga wciąż fascynuje coraz to młodsze pokolenia. Fani Star Wars są dziś dorosłymi ludźmi (jak bracia Kulesza), ale są też dużo młodsi, jak bracia Maciej (lat 14) i Grześ (lat 5), których zbiory również będzie można zobaczyć na wystawie.
       Serdecznie zapraszamy 24 września na uroczyste otwarcie wystawy i spotkanie z braćmi Kulesza. Wystawę będzie można oglądać do 21 października w godzinach otwarcia Filii.
      
Aleksandra Buła, BE

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama