UWAGA!

Teraz ja - Happysad zagości w Elblągu

2008-03-28
Aktualizowany 2008-04-03 03:52
Elbląg, Happysad zagości w Elblągu

Długo oczekiwany koncert Happysad'u odbędzie się w czwartek 3 kwietnia w elbląskim klubie muzycznym Eden . Start imprezy przewidziany jest na godzinę 19. Muzycy zagrają dla nas z okazji ich trasy, wraz ze Stanem Miłości i Zaufania. Dla tych, którzy nie orientują się, kto jest autorem takich przebojów jak Łydka czy Nostress, trochę informacji.

Happysad
     „Romantyczni bezideowcy” ze Skarżyska w składzie: Jakub „Quka” Kawalec, Łukasz „Pan Latawiec” Cegliński, Artur „Artour” Telka, Jarosław „Dubin” Dubiński.
     Happysad został określony przez „Teraz Rock” jako narodziny nowego głosu pokolenia. Na ich koncertach cała sala śpiewa niemalże wszystkie teksty wraz z zespołem. „Co obchodzi cię, jak korzystam z szaleństwa? Bez czy w pasach bezpieczeństwa?” - to określenie doskonale odzwierciedla charakter zespołu. Uczucie wolności jest dla nich najważniejsze. Na swoim koncie mają już trzy płyty, a w składzie zmieniali się wyłącznie perkusiści.
     1 września 2007 r. podczas organizowanego corocznie przez zespół Happysad festiwalu Skarfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu - „Nieprzygoda”. Nagrań dokonano w Studiu S4 Polskiego Radia oraz Słabym Studiu SP Records (kwiecień-czerwiec 2007). Producentem i realizatorem nagrań jest Leszek Kamiński. W nagraniu gościnnie udział wzięli: Janusz Zdunek (m.in. Kult) - trąbka oraz Marcin Świderski - klawisze. W połowie września album „Nieprzygoda” zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce.
     Oficjalna strona zespołu: http://www.happysad.art.pl/
     
     Stan Miłości i Zaufania
     Skład zespołu tworzą: Jordan „mały” Babula, Marek „cichy” Świrkowicz, Piotr „piter” Rogowski, Karol „niebek” Strzemieczny.
     Swoją muzykę określają mianem „lamer rocka”. Nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z kolejnymi amatorami. Dopracowana płyta i ciekawa książeczka z tekstami sprawiają pozytywne wrażenie, muzyczna zawartość płyty również. Koncert w Edenie będzie ich 17., zagranym razem z Happysad'em, podczas wspólnej trasy po Polsce.
     28 lutego nakładem wytwórni Mystic ukazał się debiutancki album SMZ zatytułowany „Stan Miłości i Zaufania". Zamieszczone są na nim wszystkie utwory zarejestrowane podczas styczniowej sesji w Olsztynie. Jest ich czternaście plus jeden bonusowy. W nagraniach pomagało im kilku gości. W utworach „Powroty” i „Ostatnia Noc” na instrumentach klawiszowych zagrał Janusz Grudziński, na co dzień muzyk grupy Kult (ułożył między innymi „Gdy nie ma dzieci”). W wielu piosenkach drugim głosem wsparł ich Michał Gronek, który był współzałożycielem Stanu Miłości w 2000 roku. Na albumie pojawia się też Piotrek Giera, gitarzysta zaprzyjaźnionego ze Stanem zespołu NAIV, Piotr Banaszek z olsztyńskiej Insomnii oraz kwartet smyczkowy.
     Oficjalna Strona zespołu: http://www.smz.art.pl/
     
     Bilety w cenie 20 złotych w przedsprzedaży (zostało już bardzo mało biletów) i 25 złotych w dniu koncertu.
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 35
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.2 42 38

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama