UWAGA!

Hedvig Mollestad Trio w trasie!

2013-09-24
Aktualizowany 2013-09-30 08:50
 
Elbląg, Hedvig Mollestad Trio w trasie!
fot. nadesłana

Kolejny poniedziałek z żywą muzyką w klubie Mjazzga, to wyśmienita okazja by przekonać się jak muzyka jazzowa i rockowa przeplata się w Skandynawii, która zawsze miała bardzo silną reprezentację w obu gatunkach muzycznych. W ramach europejskiej trasy koncertowej, wiodącej przez kluby i sceny w Polsce, Niemczech, Francji, Szwecji, Japonii i Malezji w Mjazzdze 30 września o godz. 20.15 zagra Hedvig Mollestad Trio, które taki właśnie nowoczesny kierunek jazzrocka prezentuje.

Dobre rzeczy pojawiają się czasem nieoczekiwanie. Dokładając kamyk do tematu - świetny jazz w różnych obliczach - elbląski koncert grupy, która nie tylko otwiera umysł jazzową improwizacją, ale i "wgniata w ziemię" rockową energią udało się zorganizować dzięki kilku szczęśliwych zbiegów okoliczności.
       Po niezwykle mocnym i udanym debiutanckim „Shoot!” norweskie Hedvig Mollestad Trio przyjeżdża m.in. do Polski na trasę koncertową, promującą swój drugi album „All Of Them Witches”, który ukazał się w marcu 2013 ponownie nakładem renomowanej wytwórni Rune Grammofon i od razu zebrał znakomite recenzje w prestiżowych tytułach branżowej prasy.
       Muzyka tria młodej gitarzystki łączy energię i drive hard rocka z otwartym, jazzowym sposobem komponowania, a bezkompromisowe podejście do muzyki sprawia, że zespołowi znacznie bliżej do stoner rocka, metalu i grunge’u aniżeli fusion z lat siedemdziesiątych. Hendrixowska wirtuozeria, technika heavy metalowych mistrzów, spojrzenie a’la Marc Ribot i duch gitarzystów freejazzowych znajdują tu swój punkt styczny, w dodatku wszystko brzmi w pełni współcześnie, świeżo, jednym słowem - jak coś, co zawsze chcieliście, a nie mieliście dotąd okazji usłyszeć. Jazz-rock wchodzi w XXI wiek ze świeżą siłą!
       Dla męskiej części wielbicieli muzyki wisienką na torcie może być fakt, że w dniu koncertu świętowany jest "Dzień chłopaka", a dwie trzecie Hedvig Mollestad Trio stanowią piekielnie utalentowane panie. W tym dniu muzyka może być więc szczególnie elektryzująca!
       Hedvig Mollestad Thomassen – gitara elektryczna
       Ellen Brekken – kontrabas
       Ivar Loe Bjørnstad – perkusja
       Organizatorem koncertu są Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? oraz klub muzyczny Mjazzga.
       Bilety 20 zł przedsprzedaż/25 zł w dniu koncertu.
       Następny koncert: 2 października, Sean Webster (UK blues)
      
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • delikatna prośba do Mjazzgi- zadbajcie o bramkę / odżałujcie kasę na selekcję / klub, to nie dworzec PKP, wpuszczajcie na koncerty tylko za biletami, bo wysłuchiwanie paru krzykliwych osób w pierwszej sali przeszkadza w koncercie i odstręcza od kolejnych wizyt.
 • Dziękuję za słuszną sugestię, przy czym nie jest to kwestia bramki/selekcji. Na koncerty wchodzą TYLKO ludzie, którzy posiadają bilet i przy wejściu nie sposób ocenić kto będzie słuchał, a kto hałasował. To kwestia kultury osobistej uczestników. Zdarzyło się nam już zwracać za bilet i wypraszać osoby, które nie rozumiały, że zakup biletu nie upoważnia do przeszkadzania innym. Jednocześnie trudno wymagać od wszystkich pełnego skupienia, bo to jednak cały czas klimat klubowy, a nie biblioteczny. W każdym razie zwrócimy mocniej na problem uwagę. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mjazzga(2013-09-25)
 • A jak by jeszcze nie palili tuż przy wejściu, Mjazzga by została najlepszym miejscem na Świecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Niepalący(2013-09-27)
Reklama