UWAGA!

Historia nauczycielką dzieci

 
Elbląg, Historia nauczycielką dzieci
(fot. Anna Kaniewska)

Oderwij dziecko od komputera i zabierz na Stare Miasto. W Bramie Targowej Muzeum Archeologiczno-Historyczne organizuje bezpłatne zabawy dla całych rodzin. Przypomnij sobie grę w kapsle i zawalcz mieczem o udane wakacje.

Zajęcia „Brama do przyszłości” przed i w Bramie Targowej przygotował Urząd Miejski i Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Od poniedziałku do piątku w godz. 11-14 dzieci i rodzice mogą skorzystać z przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Projekt będzie trwał całe wakacje.
       Przed Bramą Targową na dzieci czekają gry zręcznościowe m.in. kręgle, kubba, przeciąganie liny, serso, skakanki, czy walka na mieczyki. Można również przypomnieć sobie dzieciństwo i zagrać w gry współczesne, znane dobrze z okresu PRL-u. W Bramie Targowej przygotowano komnatę z przebraniami historycznymi. Dziewczynki mogą zmienić się w księżniczki, a chłopcy w prawdziwych rycerzy. Są też kolorowanki i zabawki historyczne. Piętro wyżej znajduje się niewielka wystawa z widokami dawnego Elbląga i multimedialna prezentacja opowiadająca historię elbląskich tramwajów. Organizatorzy przygotowali także wystawę rzeczy pochodzących sprzed II wojny światowej i zabawki z czasów PRL-u. Na kolejnym piętrze znajdują się gry historyczne. Co o projekcie sądzą najmłodsi?

  Elbląg, Historia nauczycielką dzieci
(fot. Anna Kaniewska)


       - Fajnie jest. Najfajniejsze są kręgle – mówi 5-letni Lena. – Przyjechałam do Elbląga z dziadkiem i bratem.
       - Wakacje dopiero się zaczynają. Zainteresowanie zajęciami nie jest aż takie duże – mówi Agata Kosacz z działu edukacji i promocji Muzeum Archeologiczno-Historycznego. - Codziennie mamy tu kilkanaścioro dzieci. To nie są zajęcia, skierowane do grup, które trwają określony czas, na przykład godzinę. Myśleliśmy bardziej o turystach. Brama Targowa to obiekt historyczny, w którym przy okazji coś się dzieje. Zapraszamy jednak również elblążan!
      

Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama