UWAGA!

Historia opozycji politycznej w Elblągu

 Elbląg, Historia opozycji politycznej w Elblągu

Jak wyglądały strajki lat 80-tych w Elblągu, jaką rolę odegrał Elblągu na tle wydarzeń w Stoczni Gdańskiej? Powstanie NSZZ Solidarność w Elblągu. Miłośników historii najnowszej oraz świadków tamtych wydarzeń zapraszamy w piątek (22 października) o godz. 18 do Biblioteki Elbląskiej.

Historię wydarzeń lat 80-tych oraz osoby zaangażowane w działalność opozycyjną przybliżą historycy Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki i Arkadiusz Kazański.
       Karol Nawrocki - historyk IPN. Jest autorem książki „ Zarys historii NSZZ Solidarność Regionu Elbląskiego 1980-1989” . W celu jej przygotowania przeprowadzi szeroką kwerendę w aktach KW PZPR w Elblągu (zgromadzone w Archiwum Państwowym w Elblągu z siedzibą w Malborku), KW MO i WUSW w Elblągu (AIPN Gdańsk, Warszawa), w dokumentach Komisji Krajowej NSZZ „ Solidarności” oraz w archiwach elbląskich zakładów pracy. Uzupełnienie wspomnianego materiału stanowiły relacje zebrane od blisko 30 działaczy elbląskiej „Solidarności”, a także spuścizna ich działalności zdeponowana w Bibliotece Elbląskiej.
       Arkadiusz Kazański - historyk IPN. Jest autorem mi. in. publikacji "Solidarność" w Stoczni Gdańskiej: grudzień 1981 - sierpień 1988” oraz wielu artykułów omawiających historię wydarzeń dekady 1980-1989 na Wybrzeżu Gdańskim.
      
       Spotkanie odbędzie się 22 października o godz. 18, w Sali Kinowej Biblioteki Elbląskiej (ul. Św. Ducha 3-7). Wstęp wolny.
      
Beata Branicka, BE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama