UWAGA!

Historie pamiętają Ciebie

 Elbląg, Historie pamiętają Ciebie

O rolach wpisanych w bycie kobietą, społecznej roli literatury i utrzymywaniu wewnętrznej (nie)równowagi porozmawiamy podczas spotkania autorskiego z Dominiką Lewicką-Klucznik, autorką książek poetyckich (ostatnie to „M+M” i „_winna”). Rozmowa będzie transmitowana na FB Biblioteki Elbląskiej. Zapraszamy w środę, 12 maja, o godz. 17.

Dominika Lewicka-Klucznik - poetka, animatorka kulturalna, autorka tomów poetyckich „Samopas” (2013), „Limit na cuda” (2016), „M+M” (2019), „_winna” (2021). Swoje teksty publikuje też w antologiach poetyckich, czasopismach literackich i kulturalnych. Przez siedem lat była prezeską Stowarzyszenia Alternatywni. Za swoją twórczość i działalność kulturalną otrzymała wiele wyróżnień i nagród. Prowadzi stronę autorską http://lewickaklucznik.pl/ Jest mamą Olgierda – dziecka z niepełnosprawnością, oraz nastoletniej córki, Alicji.

- Piszę bardzo często poruszona problemami słabszych, skrzywdzonych, niesłuchanych. Ta misja społeczna literatury/felietonu/recenzji jest dla mnie szalenie ważna. Realizuję się w poezji, prozie, dramacie oraz tych wszystkich formach pomiędzy nimi, bo za wszelką cenę pragnę wyjść z jakiś sztywnych norm, powinności, konieczności - czytamy na stronie autorki.

Rozmowę poprowadzi Aleksandra Buła.

Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama