UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Historie równoległe Elbląga i Zgorzelca

Elbląg, Historie równoległe Elbląga i Zgorzelca

Dzieje hanzeatyckiego, portowego miasta Elbląga, po raz kolejny okazały się doskonałym elementem promocyjnym. Zgorzelec jest kolejnym miastem, w którym mieszkańcy i turyści mogą zapoznać się z bogatą historią Elbląga. Od tygodnia jest tam bowiem otwarta dla zwiedzających wystawa „Zgorzelec - Elbląg. Historie równoległe”.

Zawarte w eksponatach wystawy bazowej „Elbląg w Hanzie”, modyfikowanej do poszczególnych miast i miejsc wystawienniczych, nawet nie zdążyły wrócić do Elbląga. Z wystawy prezentowanej wcześniej przez kilka miesięcy w muzeum w Grudziądzu, pojechały wprost do Zgorzelca. Ekipa, kierowana przez dr. Mirosława Marcinkowskiego z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, w kilka dni przygotowała tam ekspozycję porównawczą ukazującą podobieństwa i różnice obu miast na przestrzeni kilku wieków. W piątek (27 kwietnia) odbył się oficjalny wernisaż. Podczas otwarcia można było wysłuchać wykładu o historii Elbląga.
       Elbląscy muzealnicy zawsze podkreślają, że możliwość utworzenia atrakcyjnej wystawy, którą można prezentować w innych placówkach w kraju, w żaden sposób nie umniejsza ekspozycji pokazywanej na miejscu. Zbiory archeologiczne ze Starego Miasta w Elblągu, uzyskane przez trzy dziesięciolecia badań wykopaliskowych, pozwalają na bezproblemowe stworzenie dwóch, niezależnych od siebie wystaw.
       Prezentowanie wystawy z Elbląga jako przykład bogatego miasta, przedstawiciela związku hanzeatyckiego - grupy nadbałtyckich miast portowych - spotkało się z dużym zainteresowaniem w kraju i owocuje kolejnymi zamówieniami.
       W Muzeum Łużyckim będzie można oglądać tę wystawę do końca października 2012 r.
      
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama