UWAGA!

HV/NOON - wyjątkowa muzyka w Mjazzdze już dziś!

 Elbląg, HV/NOON - wyjątkowa muzyka w Mjazzdze już dziś!
fot. nadesłana

W elbląskim klubie Mjazzga nieczęsto usłyszeć można takie dźwięki. Ale jeśli już można, to najlepsze i najciekawsze. Autorami takiej właśnie - jednej z najlepszych i najciekawszych płyt roku 2014, są Hatti Vatti i Noon tworzący wspólnie kolektyw muzyczny i producencki HV/NOON (elektronika, eksperyment, hip-hop). W Mjazzdze zagrają w piątek, 17 lipca.

NOON od początku kariery producenckiej słynie z nieszablonowego podejścia do muzyki i ma za sobą płyty, które są określane mianem „klasycznych”. Jako producent muzyczny przyczynił się do sukcesu takich artystów jak Grammatik (“Światła Miasta”, 2000) oraz Pezet (“Muzyka klasyczna”, 2002 i “Muzyka poważna”, 2004). NOON to również albumy instrumentalne - kultowe „Gry Studyjne” (2003) czy debiutanckie „Bleak Output” (2000).
      
       HV (Hatti Vatti) to wszechstronny producent ceniony nie tylko za wydany w 2014 roku album “Worship Nothing”, który przez krytyków uznawany jest za najlepszą polska płytę elektroniczną roku, ale również za wysoko notowany mini-album “Algebra” (2013). Jego przeszłość muzyczna to bogata dyskografia winylowa z powodzeniem funkcjonująca na rynku europejskim.
      
       24 Listopada 2014, nakładem Nowe Nagrania ukazał się album, będący efektem wspólnej - rocznej pracy obu producentów. HV/NOON to bezprecedensowy w historii polskiej muzyki projekt naturalnie łączący nowoczesne gatunki muzyki miejskiej, który jednocześnie tworzy spójną i niepodrabialną w zakresie klimatu opowieść. Osią albumu są wyjątkowi i starannie dobrani goście, którzy znajdują się w czołówce nurtów muzycznych, które reprezentują: Eldo, Hades, Jotuze, Małpa, O.S.T.R. a także Misia Furtak i DJ Twister. Album znalazł się na 12. miejscu w rankingu "Wyborczej" (Płyta Roku), a utwór "Wilk" na trzecim miejscu wśród 10 najlepszych polskich utworów hip-hopowych (CGM).
       "Twórcza wymiana na linii Warszawa - Sopot zaowocowała absolutnie zjawiskowym albumem" - Hiro
       "Rewolucja w polskim hip-hopie" - Gazeta.pl
       "HV/NOON to z pewnością jedna z bardziej elektryzujących premier tego roku, pozycja wnosząca nową jakość do rodzimej muzyki." - Nowamuzyka.pl
      
       Mjazzga, 17 lipca, godz. 20.15
       Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
       Więcej na stronie www.mjazzga.pl
      
       Następny koncert 30-08-2015 Threeism (jazz).
      
Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      

      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama