UWAGA!

III edycja Elbląg Music Masterclass coraz bliżej!

 Elbląg, III edycja Elbląg Music Masterclass coraz bliżej!

Na początku wakacji, Elbląg stanie się muzyczną kuźnią talentów. W dniach 5 – 12 lipca w naszym mieście odbywać się będą mistrzowskie kursy muzyczne Elbląg Music Masterclass organizowane przez Elbląską Orkiestrę Kameralną. Będzie to okazja do wysłuchania czterech fantastycznych koncertów wybitnych artystów oraz czterech recitali młodych muzyków.

Największe warsztaty muzyczne w północnej Polsce po raz kolejny odbędą się w lipcu w Elblągu. Elbląska Orkiestra Kameralna już po raz trzeci organizuje muzyczne wydarzenie dla młodych muzyków, którzy przyjadą do Elbląga kształcić się u pedagogów światowej klasy. Poza licznymi atrakcjami dla samych uczestników, nie zabraknie muzycznych wydarzeń dla tutejszych melomanów. Dzięki temu mieszkańcy miasta oraz spędzający tu wakacje turyści zyskają niesamowitą okazję do wysłuchania wspaniałych koncertów z udziałem wybitnych artystów.

 

  • Inauguracja Elbląg Music Masterclass*

05.07.2024 | 19:00 | Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wstęp Bezpłatny!

Koncert pedagogów Elbląg Music Masterclass wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Podczas Koncertu wystąpią wybitni instrumentaliści: Mariusz Patyra – skrzypce, Marek Czech – altówka, Marcel Markowski – wiolonczela, Krzysztof Meisinger – gitara oraz Radosław Kurek – fortepian. Akompaniować im będą muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie to prawdziwy wieczór z mistrzami oraz mistrzowskimi wykonaniami.

 

  • Koncert Specjalny – Fiddlers Duo

07.07.2024 | 19:00 | Ratusz Staromiejski w Elblągu

Bilety: 40 zł normalny / 30 zł ulgowy

Koncert duetu skrzypcowego Fiddlers Duo z repertuarem z płyty „Stories”. Dawid Lubowicz oraz Christian Danowicz zaprezentują mistrzowskie duety skrzypcowe, które znalazły się na autorskiej płycie artystów „Stories”. Muzyka z pogranicza jazzu i folku, pełna energii, ale też liryzmu, przepełniona tradycją oraz współczesnymi brzmieniami. Tak najprościej opisać to co spotka naszych słuchaczy podczas niezapomnianego muzycznego wieczoru. Podczas koncertu usłyszymy autorskie kompozycje Dawida Lubowicza, który opisuje je jako „wypadkową myśli, odczuć, emocji i pomysłów kompozytorskich”.

 

  • Wieczór Jazzowy – Filip Wojciechowski Quartet

11.07.2024 | 19:00 | Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Bilety: 60 zł normalny / 50 zł ulgowy

Koncert kwartetu Filipa Wojciechowskiego z repertuarem z płyty „View”. Filip Wojciechowski jest jednym z niewielu pianistów, którzy w swojej karierze łączą jazz i muzykę klasyczną. Filip Wojciechowski Quartet zaprezentują mistrzowskie wykonania utworów z repertuaru muzyki jazzowej, które znalazły się na najnowszej płycie artystów "View". W skład zespołu wchodzą: pianista Filip Wojciechowski, perkusista Sebastian Frankiewicz, kontrabasista Paweł Puszczało oraz saksofonista Marcin Kajper. Podczas koncertu usłyszymy autorskie kompozycje Filipa Wojciechowskiego oraz dobrze znane standardy jazzowe.

 

  • Finał Elbląg Music Masterclass

12.07.2024 | 19:00 | Ratusz Staromiejski w Elblągu

Bilety: 20 zł

Koncert laureatów Konkursu Młodego Wirtuoza wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Wystąpią najzdolniejsi młodzi artyści biorący udział w III edycji Elbląg Music Masterclass. Orkiestrę poprowadzi młody zdolny dyrygent Radosław Droń, który wielokrotnie współpracował już z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Podczas koncertu odbędzie się gala wręczenia nagród i dyplomów dla uczestników Konkursu Młodego Wirtuoza oraz kursów muzycznych. Nagrody finansowe dla laureatów Konkursu Młodego Wirtuoza ufundowane zostały przez Prezydenta Elbląga – Michała Missana.

 

Dodatkowo, w dniach 7-10 lipca o godzinie 17:00 w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbywać się będą Recitale Kursantów. Podczas tych czterech wydarzeń usłyszymy młode talenty, które przyjadą do Elbląga z całej Polski by kształcić się u najlepszych profesorów. Podczas recitali usłyszymy uczestników w utworach solowych, z akompaniamentem pianisty Radosława Kurka oraz w kompozycjach na zespoły kameralne.

 

Dla melomanów Elbląskiej Orkiestry Kameralną czekają dwa karnety – dostępne tylko stacjonarnie w Kasie EOK:

  • Karnet 3 za 2 - Kupujesz Karnet na 3 koncerty w dniach 7, 11 i 12 lipca i płacisz tylko za 2 koncerty (koncert 12 lipca GRATIS!)
  • Karnet 1 + 1 - Kupujesz Karnet na koncerty w dniach 7 i 11 lipca z rabatem 20 zł!

 

Rezerwacje biletów na koncerty: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu

Bilety online: dostępne na stronie: https://eok.vectorsoft.pl/MSI/mvc/pl.

Szczegóły na: www.eok.elblag.eu

 

Serdecznie zapraszamy do Elbląga na 8 dni wypełnionych muzyką!

 

 

* Koncert 5 lipca współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

* Koncerty 7 i 11 lipca współfinansowane ze środków ZAW STOART

* Nagroda rzeczowa dla laureata Konkursu Młodego Wirtuoza w postaci kompletu strun ufundowana została przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Marcina Kuchcińskiego.

Nagrody finansowe dla laureatów Konkursu Młodego Wirtuoza zostały ufundowane przez Prezydenta Elbląga – Michała Missana.

 

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Marcin Kuchciński, Prezydent Elbląga – Michał Missan.

Sponsorzy: Gmina Elbląg, Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Nadleśnictwo Elbląg

Patroni medialni: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, TVP 3 Olsztyn, Polmic.pl, RMF Classic, Radio Gdańsk, Polskie Radio Olsztyn, ArtPost, przesluchania.com.

Partnerzy: Konsul Honorowy Mołdawii w Elblągu – Maciej Bukowski, Hotel Młyn, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, Restauracja Amore Mio, Restauracja Zmysły, Kawiarnia Za Rogiem, Galeria EL, Muzeum Historyczno-Archeologiczne, Klub Muzyczny Mjazzga.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Elbląska Orkiestra Kameralna

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama