UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Impresje" w Janowie

"Impresje" w Janowie

W niedzielę, 18 sierpnia rozpoczyna się Międzynarodowy Plener Artystyczny „Impresje”. W urokliwym Janowie po raz kolejny spotkają się artyści, aby w malowniczym otoczeniu oddać się pasji tworzenia. Efekty ich pracy będzie można oglądać podczas wernisażu 23 sierpnia o godz. 17.

Model twórczości plenerowej spopularyzowali w XIX w. francuscy malarze - impresjoniści. Słowo plener, choć odnosi się do tworzenia na świeżym powietrzu, ma drugie znaczenie - zorganizowanego wyjazdu grupy artystów, który pozwala odciąć się od miejskiego zgiełku i całkowicie poświęcić się twórczości. Atmosfera, która się wytwarza wokół takich miejsc ma zupełnie unikalny charakter.
      
       Międzynarodowy Plener Artystyczny „Impresje”, organizowany przez CSE „Światowid” gromadzi w okolicach XIX-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego artystów z Polski i zagranicy. W tym roku, po raz pierwszy do międzynarodowego grona dołączą również artyści z Kazachstanu.
      
       Tygodniowy plener pełen jest różnorodnych aktywności, od wspólnego tworzenia poprzez warsztaty, wieczory muzyczne i poetyckie, zajęcia integracyjne czy happeningi. Biorący w nim udział artyści reprezentują różne dziedziny aktywności: od literatury i malarstwa przez rysunek, rzeźbę, fotografię, nowe media czy twórczość ceramiczną. Uczestnicy Plenerów każdego roku tworzą ponad sto prac charakteryzujących się dużą różnorodnością tematyczną i formalną.
      
       – Janów to miejsce wyjątkowe. Piękno otoczenia i specyficzna aura tam panująca pobudzają do twórczej pracy. Część działań artystycznych jest wynikiem planowania, pozostałe rodzą się bardziej spontanicznie. To stanowi o niepowtarzalnym charakterze Pleneru, który każdego roku ma nieco inne oblicze – mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka Pleneru.
       W tym roku program wydarzenia wzbogacą działania animacyjne z zakresu plastyki i teatru. Do udziału w nich zaprosimy dzieci z okolic Janowa.
      
       Happenig plastyczny odbędzie się w środę, 21 sierpnia, o godz.11.
      
       Na wernisaż poplenerowej wystawy w Janowie zapraszamy 23 sierpnia na godz. 17.
      
      
      
       Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Plenery to bardzo udane i twórcze spędzanie czasu :), miałem przyjemność uczestniczyć na plenerze w Kątach Rybackich 2009r. i w Janowie w 2010 roku, świetne wieczory i spokój tworzenia za dnia jak na foto powyżej z reszto mego autorstwa, pozdrawiam plenerowiczów i życze udanego wernisażu ; Tomasz Pisarski www.facebook.com