UWAGA!

Impreza rocznicowa u Sąsiadów

 
Elbląg, Impreza rocznicowa u Sąsiadów

Już w ten piątek (18 lipca) o godz. 20 przeniesiemy się w niezwykły świat muzyki w wykonaniu Pauliny Lendy. Koncert Pauliny rozpocznie obchody rocznicy Pubu Sąsiedzi, na którą zapraszamy.

Paulina to 21-letnia wokalistka i autorka tekstów. Znana za sprawą głębokiej barwy swojego niskiego głosu. Pochodzi ze Świdnicy - małego miasta na Dolnym Śląsku, które zamieszkiwała i gdzie tworzyła. Aktualnie żyje w Londynie.
       Muzycznie bardzo dużo czerpie z akustyki i muzyki folkowej. Wśród największych inspiracji podaje takich artystów, jak: Damien Rice, Susie Suh, Ray LaMontagne, Noah Gundersen, James Vincent McMorrow (i wielu innych), natomiast za niedościgniony życiowy wzór - Janis Joplin, dzięki której zakochała się w psychodelicznej muzyce i sztuce z lat 70.
       Laureatka wielu przeglądów wokalnych, dwukrotna finalistka Szansy Na Sukces.
       W 2008 r. została odkryta dzięki programowi "Mam Talent". W pierwszej polskiej edycji tego telewizyjnego show pojawiła się na scenie z coverem piosenki "Ready for love" z repertuaru India Arie, kiedy to zachwycony, 15-letnią dziewczyną w żółtym turbanie, Kuba Wojewódzki chciał podarować jej "miejsce bez kolejki" w drodze do sukcesu i obiecał, że "zabije, zakopie, odkopie i jeszcze raz zakopie kogoś, kto zniszczy jej karierę w tym kraju".
       Ten szokujący występ tak dojrzałej 15-latki w telewizyjnym show pozwolił jej na dojście aż do samego finału i zderzenie się z muzycznym rynkiem w Polsce.
       Po długiej przerwie i współpracy z wieloma artystami (m.in. Maciejem Maleńczukiem, Kasą Chorych) z pomocą Jarka Zawadzkiego (ze Studia 7.), Błażeja Domańskiego (producenta m.in. płyty Dagadana) i Lesława Mateckiego (gitarzysty Moniki Brodki, z którym pracowała nad własnymi piosenkami), Paulina nagrała swój pierwszy debiutancki album, zatytułowany Wolf Girl, który ukazał się w kwietniu br. Teksty pisała sama Paulina na przestrzeni kilku lat, a warstwę muzyczną opisać można jako akustyczny minimalizm. Na płycie wykorzystane zostały gitary akustyczne, banjo, ukulele, nadając temu materiałowi oryginalnego brzmienia.
       Paulina koncertuje jednak głównie z samym gitarzystą, z którym przyjaźni się od kilku lat, dzięki czemu w duecie na scenie potrafią razem stworzyć intymny klimat, opowiadając historie zawarte w tekstach, ale i przekazać słuchaczowi ogromną dawkę emocji i energii, która wypływa z tej dwójki.
       Materiału z płyty "Wolf Girl" posłuchać będziecie mogli właśnie podczas koncertu na żywo 18 lipca, na który serdecznie zapraszamy!
       Bilety dostępne w Pubie Sąsiedzi w cenie 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu koncertu).
      
       W weekend zapraszamy też w sobotę. Przygotowaliśmy masę muzycznych niespodzianek.
       Więcej informacji na naszym profilu FB.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama