UWAGA!

„In Tango”

 Elbląg, „In Tango”

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida zapraszają na promocję najnowszej płyty Roberta Fursa zatytułowanej „In Tango” a wydanej przy wsparciu finansowym w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg.

Robert Fur - akordeonista, wirtuoz, pianista, dyrygent. Ukończył studia mistrzowskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury i Edukacji Muzycznej oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym specjalność Akordeon w klasie prof. Elżbiety Rosińskiej. Ukończył wiele kursów mistrzowskich prowadzonych przez znawców instrumentu, m.in.: Kurs Mistrzowski - prof. M. Kern (Niemcy), Warsztaty Akordeonowe - L.Puchnowski (Polska), Kurs Mistrzowski - prof. A. Zagoriański (Ukraina), Kurs Mistrzowski - prof. I. Battiston oraz prof. F. Palazzo (Włochy).

Jako akordeonista koncertuje solowo i w zespołach kameralnych. Jest w regionie popularyzatorem akordeonu, jako instrumentu solowego. Współpracuje z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym, Filharmonią Pomorską im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy i innymi instytucjami kulturalnymi w Polsce. W 2016 roku w dowód uznania jego talentu Elbląskie Towarzystwo Kulturalne przyznało mu Stypendium Artystyczne „Promocje”. Artysta jest również czterokrotnym laureatem Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg przyznanego mu przez Prezydenta Miasta Elbląg w latach 2016- 2021. Znaczącą pozycją w dorobku artystycznym Robert Fursa jest Jego pierwsza solowa płyta „FURS-ACCO”, w której prezentuje akordeon, jako instrument artystyczny i która jest odzwierciedleniem jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych. Publikacja ta ze względu na jej wartość muzyczną została wydana przez Wydawnictwo Soliton w Europie pod nazwą „Classical Acordion”. Kolejne płyty to : „Electric Radiator”, „The Sound of France”.

 

W trakcie wieczoru promocyjnego artysta zaprezentuje kilka utworów ze swojej najnowszej płyty a gościnnie towarzyszyć mu będzie Mariana Myslitska – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Marii Suwary.

 

Zapraszamy 16 maja o godz. 18.00 do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej ul. Św. Ducha

Wstęp wolny

Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Treść, jaką Pan wydobywa z tego "kaloryfera na guzikach", to niezła uczta dla zainteresowanego ucha. Pozdrawiam, do zobaczenia na koncercie. Zbyszek
Reklama