UWAGA!

Inkwizycja w Pubie Sąsiedzi

 
Elbląg, Inkwizycja w Pubie Sąsiedzi

8 października o godz. 19 w Pubie Sąsiedzi wystąpi zespół Inkwizycja z Krakowa. Ich muzyka to połączeni hardcore z klasycznym punkiem, heavy i thrash metalem, jak również bardziej melodyjnymi klimatami.

Zespół Inkwizycja powstał 1 kwietnia 1989 roku w Krakowie z inicjatywy członków rozwiązanej hardcore'owej Ustawy o Młodzieży (UOM): poety Dariusza "Ex Perta" Eckerta – wokal (ex-Gonokok) i Krzysztofa "Żółwia" Turchana – gitara, bas (ex-Die Gewaltlosen).
       W 1991 zespół w krakowskim Teatrze Stu nagrał debiutancki materiał pt. "...Na własne podobieństwo...". To pierwsza w Polsce płyta winylowa wydana przez firmę niezależną (Nikt Nic Nie Wie) W 1998 ukazał się na winylu mini album "Słowo", zawierający pięć utworów, nagranych w warszawskim studio Roberta Brylewskiego "Złota Skała".
       W 2000 r. została wydana kaseta zawierająca przekrojowy materiał zespołu – od utworów pochodzących z pierwszej płyty, przez niepublikowane nagrania z demo Złota Skała, po kompozycje z singla "Słowo", z drugiej strony - wiersze lidera w formie prezentowanej podczas własnych wieczorów autorskich. Całość materiału z mini albumu "Słowo" oraz utwory premierowe została wydana ponownie w 2002 r. na pierwszym CD zespołu zatytułowanym "Stare fotografie", nagranym w studio B&B Records w podkrakowskich Niepołomicach.
       Po zawieszeniu działalności w 2004 zespół w 2011 rozpoczął próby oraz koncerty wyjazdowe w nowym składzie. 1 października w Opolu odbył się pierwszy po reaktywacji koncert, w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, a 19 listopada w poznańskim centrum kultury niezależnej Rozbrat..
       Powstało kilkanaście nowych utworów, grupa uczestniczyła w wielu koncertach. Po ustabilizowaniu składu w 2013 zespół rozpoczął przygotowania do nagrań studyjnych. W czerwcu 2013 wyszła zremasterowana przez Marcina Dymitera reedycja LP "Na własne podobieństwo" – dostępna na winylu, a w październiku 2013 – na CD i w wersji mp3 (razem z również zremasterowanym singlem "Słowo").
       W grudniu 2013 zostają opublikowane pierwsze po reaktywacji dwa nowe utwory na singlu "Powiedziałem", nagrane przez Roberta "Nasti" Nastala w krakowskim studio 3AKRAM. Na 25-lecie grupy 5 kwietnia 2014 odbył się w krakowskim klubie "KotKarola" okolicznościowy koncert, na który zostały zaproszone zespoły Skowyt, Whorehouse, [peru] i The Corpse].
       Rok 2014 jest również rokiem udziału Inkwizycji w znanych festiwalach rockowych - m.in. "Rock na Bagnie" w Goniądzu oraz "Off Festival" w Katowicach.
       Pierwszy od 12 lat pełnowymiarowy album "Wojny nie będzie" ukazał się 21 listopada 2014, wydany własnym sumptem przez zespół, bez pośrednictwa wydawnictw i dystrybutorów. Zawierał 11 premierowych utworów. Zrealizowany został w studiach nagraniowych Maq Records w Wojkowicach, 3AKRAM w Krakowie oraz KWARTstudio w Bochni. Produkcji podjął się gitarzysta zespołu, Grzegorz "Drut" Włodek, natomiast całość zmiksowana i zmasterowana została przez Piotra Gruenpetera z Satanic Audio w Sosnowcu.
       Muzyka Inkwizycji jest próbą połączenia hardcore z klasycznym punkiem, heavy i thrash metalem, jak również bardziej melodyjnymi klimatami. Nierzadko ociera się o psychodelię, gotyk, rock progresywny. Teksty utworów inspirowane są haiku, wiele ma charakter antywojenny. Piętnują fałsz, hipokryzję (również Kościoła – stąd przyklejona na początku działalności łatka zespołu antyklerykalnego).
      
       Koncert Inkwizycji odbędzie się 8 października o godz. 19. Bilety w cenie 10zł do nabycia przed koncertem
      
Pub Sąsiedzi
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama