UWAGA!

Innercity Ensemble w Mjazzdze - daleko od mainstreamu

 
Elbląg, Innercity Ensemble w Mjazzdze - daleko od mainstreamu
fot. nadesłana

Kilku muzyków, którzy tworzą lub tworzyli różne istotne dla wielbicieli muzyki niebanalnej grupy na jednej scenie jako wyjątkowy zespół. Docenieni przez krytykę za ostatnią płytę ruszyli w trasę, by dać możliwość oceny ich zmagań z muzycznym żywiołem na żywo. W piątek, 24 lutego w elbląskiej Mjazzdze zagra Innercity Ensemble.

Innercity Ensemble to międzymiastowy kolektyw zawiązany w Bydgoszczy w roku 2011. Grupę tworzą muzycy z bogatą przeszłością, grający aktualnie w takich grupach/projektach jak m.in.: Hati, Stara Rzeka, Alameda 2/3/4/5, Pictorial Candi, Jachna/Buhl, Kapital, T'ien Lai, Tropy. Zespół działa od początku w niezmiennym składzie: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek.
       Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, krautrock, ambient i muzyka etniczna z różnych stron świata. Bez wstępnych planów i założeń zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na wydawane regularnie płyty. Pierwsza, trzydniowa sesja nagraniowa z sierpnia 2011 odbyła się w klubie „Mózg” i zaowocowała dwoma wydawnictwami: epką „Innercity Ensemble” (opublikowaną w Internecie) oraz albumem „Katahdin” (Wet Music 2012). Grupa ruszyła na koncerty, a w lutym 2014 miała premierę płyta pt. „II”. Ten dwupłytowy album zarejestrowany w Pałacu w Ostromecku ukazał się na CD nakładem krakowskiego wydawnictwa Instant Classic, zbierając bardzo dobre recenzje w prasie polskiej i zagranicznej. Płyta znalazła się w wielu rankingach i podsumowaniach m.in. prestiżowy brytyjski portal The Quietus umieścił album na 13 miejscu najlepszych płyt roku. W lipcu 2015 zespół spotkał się ponownie w ostromeckim Pałacu na trzydniowej, improwizowanej sesji nagraniowej, której efektem jest najnowszy album „III” opublikowany w listopadzie 2016 w dwóch formatach (CD oraz winyl) przez Instant Classic.
       Grupa wystąpiła na takich polskich i międzynarodowych festiwalach, jak m.in: Wschód Kultury – Inne Brzmienia Festival (Lublin, 2016), OFF Festival (Katowice, 2015), Malta Festival (Poznań, 2015), Incubate Festival (Tilburg/Holandia, 2014), CoCArt Music Festival (Toruń, 2014), Jazz & Experimental Music from Poland (Londyn, 2013), Festiwal Jazz Jantar (Gdańsk, 2013) i Unsound Festival (Kraków, 2012) oraz zagrała kilkadziesiąt koncertów w klubach i instytucjach kultury na terenie kraju, spotykając się z bardzo dobrym odbiorem ze strony rosnącej z roku na rok publiczności.
       Dyskografia:
       *s/t (on-line, self released)
       *Katahdin (CD, Wet Music 2012)
       *II (2CD, Instant Classic 2014)
       *III (CD/LP, Instant Classic 2016)
       *split with Jakub Ziołek (7”ep., Instant Classic 2016)
      
       Koncert odbędzie się w Mjazzdze 24 lutego o godz. 20:15.
       Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu
      
       Następne koncerty:
       2. 03 - Michał Bąk Quartet (jazz)
       4.03 - Etna Kontrabande (reggae)
       11.03 - Bibobit (funk, groove, hip-hop)
       19.03 - Algorhythm (jazz)
       21.03 - Big Daddy Wilson (USA blues)
      
      
Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama