UWAGA!

Instalacja Grzegorza Drozda w ramach „Przebudzenia”

Elbląg, Instalacja Grzegorza Drozda w ramach „Przebudzenia”

W ramach swojego pomysłu na „przebudzanie” Elbląga, Grzegorz Drozd umieści w przestrzeni miasta interaktywną rzeźbę (instalację), która będzie swoistą platformą swobodnej ekspresji, funkcjonującą zarówno w rzeczywistości realnej, jak i w przestrzeni wirtualnej Internetu. Instalacja udostępniona będzie dla mieszkańców Elbląga w terminie od 30 sierpnia do końca listopada. Uruchomienie instalacji zaplanowane zostało na 30 sierpnia, piątek, godz. 18.

Pracę swą Drozd adresuje do wszystkich, którzy zapragną podzielić się własną wersją prawdy oraz do tych, których prawda ta zainteresuje. Betonowa forma usytuowana obok Ratusza Staromiejskiego w ścisłej zabudowie Elbląga, na pierwszy rzut oka przypominać będzie nagrobek. Forma ta uzbrojona zostanie w system rejestrujący zarówno dźwięk, jak i obraz, dzięki któremu po naciśnięciu przycisku: rekord, tak w dzień, jak i w nocy, będzie można zarejestrować dowolną formę ekspresji. Sześćdziesięciosekundowa rejestracja trafi bezpośrednio do sieci, gdzie będzie można zapoznać się z powstałym materiałem oraz podzielić się wrażeniami na ten temat.
       Grzegorz Drozd wyjaśnia: „mój pomysł to stworzenie platformy swobodnej ekspresji, łączącej przestrzeń fizyczną oraz wirtualną. Uruchamia ona nowy kanał komunikacyjny i pozwala na wypowiedzenie tego, co w nas intymne, tego, co nas boli, tego, co kochamy, tego, w co wierzymy, tego, czego nie rozumiemy, tego, co nas śmieszy”.
       Tytuł „Powiedz mi, o co Ci w ogóle chodzi”, Drozd zaczerpnął z kultowego tekstu Tomka Lipińskiego z 1981 roku, wykonanego przez Brygadę Kryzys pt. ,,To, co czujesz, to, co wiesz". Przesłanie tekstu i jego ideowe zawieszenie, w pracy Grzegorza staje się podstawą, na której artysta buduje konstrukcję własnej wypowiedzi.
      
      
Karina Dzieweczyńska, CS Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Własną wersją prawdy - co, że niby są jakieś wersje??? Artysta w pełni spolegliwy względem władzy, nareszcie osiągneliśmy to o co w twórczości chodzi
Reklama