UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Instalacja Grzegorza Drozda w ramach „Przebudzenia”

Elbląg, Instalacja Grzegorza Drozda w ramach „Przebudzenia”

W ramach swojego pomysłu na „przebudzanie” Elbląga, Grzegorz Drozd umieści w przestrzeni miasta interaktywną rzeźbę (instalację), która będzie swoistą platformą swobodnej ekspresji, funkcjonującą zarówno w rzeczywistości realnej, jak i w przestrzeni wirtualnej Internetu. Instalacja udostępniona będzie dla mieszkańców Elbląga w terminie od 30 sierpnia do końca listopada. Uruchomienie instalacji zaplanowane zostało na 30 sierpnia, piątek, godz. 18.

Pracę swą Drozd adresuje do wszystkich, którzy zapragną podzielić się własną wersją prawdy oraz do tych, których prawda ta zainteresuje. Betonowa forma usytuowana obok Ratusza Staromiejskiego w ścisłej zabudowie Elbląga, na pierwszy rzut oka przypominać będzie nagrobek. Forma ta uzbrojona zostanie w system rejestrujący zarówno dźwięk, jak i obraz, dzięki któremu po naciśnięciu przycisku: rekord, tak w dzień, jak i w nocy, będzie można zarejestrować dowolną formę ekspresji. Sześćdziesięciosekundowa rejestracja trafi bezpośrednio do sieci, gdzie będzie można zapoznać się z powstałym materiałem oraz podzielić się wrażeniami na ten temat.
       Grzegorz Drozd wyjaśnia: „mój pomysł to stworzenie platformy swobodnej ekspresji, łączącej przestrzeń fizyczną oraz wirtualną. Uruchamia ona nowy kanał komunikacyjny i pozwala na wypowiedzenie tego, co w nas intymne, tego, co nas boli, tego, co kochamy, tego, w co wierzymy, tego, czego nie rozumiemy, tego, co nas śmieszy”.
       Tytuł „Powiedz mi, o co Ci w ogóle chodzi”, Drozd zaczerpnął z kultowego tekstu Tomka Lipińskiego z 1981 roku, wykonanego przez Brygadę Kryzys pt. ,,To, co czujesz, to, co wiesz". Przesłanie tekstu i jego ideowe zawieszenie, w pracy Grzegorza staje się podstawą, na której artysta buduje konstrukcję własnej wypowiedzi.
      
      
Karina Dzieweczyńska, CS Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Własną wersją prawdy - co, że niby są jakieś wersje??? Artysta w pełni spolegliwy względem władzy, nareszcie osiągneliśmy to o co w twórczości chodzi
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4 1
    (2013-08-27)
Reklama