UWAGA!

Integracja zaczyna się w sercach

 Elbląg, Dzieci z klas integracyjnych SP 25 wystąpiły ze specjalnym programem artystycznym
Dzieci z klas integracyjnych SP 25 wystąpiły ze specjalnym programem artystycznym

- Działalność klas integracyjnych jest cudowną szkołą wyższych uczuć i tymi uczuciami obecnie dzielicie się z nami - powiedział Włodzimierz Mielnicki dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 25 otwierając dzisiaj w Galerii EL pokonkursową wystawę plastyczną.

Szkoła Podstawowa nr 25 jest organizatorem I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Oddziałów i Klas Integracyjnych "Razem". Zainteresowanie konkursem przeszło jakiekolwiek oczekiwania organizatotów. Nadesłano bowiem aż 3226 prac ze 185 placówek: 100 szkół i 85 przedszkoli. Reprezentują one placówki niemal z całej Polski m.in. ze Szczecina, Kazimierza Dolnego, Kielc, Chełma, Opola, Suwałk, Chorzowa, Krakowa, Bielska-Białej, Kutna, Starachowic.
     Na wystawie w murach Galerii EL zaprezentowano 90 nagrodzonych i wyróżnionych prac. W grupie 19 nagrodzonych autorów znalazł się Mateusz Kidawa (SP 25 w Elblągu). Z kolei Paweł Niedźwiedź, Berenika Strehlau, Monika Brzycka, Gabriela Alijewicz, Aleksandra Gutkowska, Paulina Białowąs, Martyna Minda, Paulina Guzowska (wszyscy także z elbląskiej SP 25) otrzymali wyróżnienia. Ich prace znalazły się na wystawie. Wszyscy wymienieni uczniowie pracują pod opieką nauczycieli plastyki: Lidii Marks i Danuty Roszak - Makowskiej, która jest jednocześnie komisarzem wystawy.
     Witając uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego w kierowanej przez siebie Galerii EL, elbląski plastyk Zbyszek Opalewski powiedział, że na co dzień gościmy tutaj znanych i cenionych twórców.
     - Teraz cieszę, że mamy tutaj artystów, którzy zaczynają, którzy znajdują czas na zajmowanie się rożnymi dyscyplinami plastycznymi - powiedział dyrektor Galerii EL.
     Wystawie pokonkursowej towarzyszy katalog. Włodzimierz Mielnicki dyrektor SP 25 w imieniu organizatorów napisał w nim m.in.: "Z obrazów emanuje pogoda życia i radość bycia RAZEM. W harmonijnej formie opowiadają one o odpowiedzialności, rozumieniu wzajemnych potrzeb, trosce wzbogacaniu osobowości poprzez wspólnotę działań. Dzieci barwami adekwatnymi do indywidualnej wrażliwości malują sceny codziennego życia w domu, szkole, podczas nauki i zabawy nadając im głęboki humanistyczny sens".
     W trakcie trwania wernisażu dzieci klas integracyjnych elbląskiej SP 25 przygotowały specjalny program artystyczny. Organizatorzy zapowiadają, iż dołożą wszelkich starań, żeby w przyszłym roku odbyła się druga edycja konkursu.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • BRAWO DLA DYERKTORA SP 25 MIELNICKIEGO, BRAWO DLA PANI KASI PANICZ KTORA PRACUJE Z ARTYSTAMI - SPIEWAKAMI (TJ, KL III C MUZYCZNEJ- SAME TALENTY!!! - ONI TO WLASNIE USWIETNILI IMPREZE. GDYBY TYLKO BYLO WIECEJ CHLOPCOW. PANI KASIU - CHLOPCY TEZ CHCA SPIEWAC!!!. BRAWO DLA MATEUSZA KIDAWY. WIDZE, ZE NIE TYLKO LADNIE RYSYJE. JEST SWIETNYM KUMPLEM. NO I MA FAJNA STARSZA SIOSTRE...............................
  • Brawo szkoła 25. Niie bez powodu uczeszczają tu dzieci z calego miasta. Brawo Dyrektorze.Gdybys jeszce uczulil nauczycieli, by utalentowane i nie głupie dzieciaki uczestniczyły w konkursach międzyszkolnych, czy wyżej. Tak jak szkoła 4 "super mózgi".Klasy 6 zdobyły I miejsce w województwie, a piąte w kraju. Pracowała z czwórką dzieci Pani Kasia Wyżlic. Brawo, i dzieciaki. Pracowała i efekty są. Są dzieci, które posiadają wiedzę, są zdolne, chcą wygrywać...... Są nauszyciele -nie ślepi. Pamiętajcie jednak, że dla rodzica ich dziecko jest naj... wiec dostrzegajcie to co naj w kazdym z nich. Niech każde z nich ma okazję się zaprezentować. Publiczność - rodzice niech ocenią, kto jest naj. Czy musi byc jedna gwiazda na niebie.......................................
Reklama