UWAGA!

Internetowy wybór Kreacji Roku

Od drugiego marca rusza plebiscyt Teatru Dramatycznego na Teatralną Kreację Roku, który przeprowadzony będzie za pomocą Internetu. Oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu - wręczenie statuetek i nagród aktorom - odbędzie się 30 marca podczas uroczystej gali.

Sześciosobowa kapituła plebiscytu, której przewodniczy Teresa Wojcinowicz, wytypowała po cztery nominacje damskiej i męskiej kreacji roku.
     W kategorii damskiej nominowane zostały: Irena Adamiak (Charlotte w spektaklu "Noce sióstr Bronte", Kamila Calińska (Doris Levine w spektaklu "Bóg"), Maria Makowska-Franceson (Blanche Du Bois w spektaklu "Bóg"), Anna Szczerbińska (Emily Jane w spektaklu "Noce sióstr Bronte").
     W kategorii męskiej nominowani zostali: Lesław Ostaszkiewicz (pisarz Schizokreates w spektaklu "Bóg"), Tadeusz Sokołowski (Stanley Gardner w spektaklu "Mayday"), Jacek Wojciechowski (Raskolnikow w spektaklu "Zbrodnia i kara") i Edward Żentara (Porfiry w spektaklu "Zbrodnia i kara").
     Teatromani mogą oddać dwa głosy, jeden typujący rolę żeńską, drugi rolę męską, na stronie internetowej www.teatr.elblag.pl. Wśród internautów, którzy wezmą udział w głosowaniu rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody m.in. weekendowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym "Mazury" w Bogaczewie, telewizor, magnetowid i wiele innych atrakcji.
     W ramach plebiscytu przyznana zostanie także Nagroda Kapituły. Oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu - wręczenie statuetek odbędzie się 30 marca podczas uroczystej gali, przed premierą "Don Juana" Moliera.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama