UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jacaszek podczas Nocy Muzeów w Galerii EL

Elbląg, Hati.
Hati.

W Galerii EL już po raz piąty odbędzie się Noc Muzeów. W tym roku muzycznie uraczy nas formacja Hati oraz Jacaszek z najnowszą produkcją „Glimmer”, a obejrzeć będzie można wizualizacje gościa z Czech, Pavla Mrkusa.

Są takie noce, podczas których szkoda zasypiać. Do takich na pewno należy Noc Muzeów, która już na stałe weszła do repertuaru corocznych imprez, organizowanych przez Galerię EL. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła do Galerii tłumy – mamy nadzieję, że i w tym roku nasz repertuar okaże się atrakcyjny i frekwencja dorówna tej z roku 2011. W tym roku także światło i dźwięk i także w międzynarodowym towarzystwie.
       Serdecznie zapraszamy 19 maja o godz. 22. Wstęp 2 zł (w cenie okolicznościowy znaczek) lub 20 nakrętek, które wesprą zakup wózka dla Tomka Talarka.
      
       Jacaszek – kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Ma na swoim koncie trzy autorskie albumy, ilustracje muzyczne do poezji i prozy, muzykę̨ teatralną i filmową, słuchowiska. Współpracuje z muzykami, choreografami, artystami tworzącymi nowe media i performerami, a także z malarzami, poetami, pisarzami.
       Najnowszy album „Glimmer” (2011 Ghostly Internationall/Gussstaff), który zostanie zaprezentowany podczas sobotniego koncertu, to kontynuacja poszukiwań nowej, kameralnej, elektroakustycznej formy muzycznej. Subtelne, niedopowiedziane, zanikające partie elektroniki dopełnia brzmienie klawesynu (Małgorzata Skotnicka), klarnetu basowego (Andrzej Wojciechowski) i metalofonu (Jacaszek). „Glimmer” poprzez barwę i harmonię przywołuje skojarzenia z barokową kameralistyką, ale obecność klarnetu, metalofonu, charakterystyczne frazy elektroniczne nadają muzyce Jacaszka nową, unikalną formę, przybliżając go do takich współczesnych twórców jak Ben Frost, Colleen czy Tim Hecker.
       Jacaszek: „Moja muzyka to bardzo ambitny plan: chcę stworzyć własny, osobisty i rozpoznawalny język muzyczny, w którym elektroniczna manipulacja nagranym dźwiękiem, wykorzystanie nowoczesnej technologii samplingu, wzbogaci tradycyjne instrumentarium akustyczne. Motywacją tych eksperymentów jest rzecz bardzo prosta i trudna zarazem: odnajdywanie ukrytego i uniwersalnego piękna.”
      
       Hati to grupa muzyczna, bazująca na brzmieniu instrumentów akustycznych – etnicznych i obiektów z recyklingu, łącząca w sobie eksperymenty na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Zespół został założony w Toruniu w 2001 r. przez Rafała Iwańskiego i Dariusza Wojtasia, od 2006 r. występowali jako trio z Rafałem Kołackim, od 2007 r. grają jako duet Iwański/Kołacki, z gościnnymi występami Dariusza Brzostka i innych muzyków. Grupa zagrała kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Francji. Muzycy pojawili się także na wielu festiwalach, m.in. Equinox Festival w Londynie, Laut und Luise Festival w Getyndze, Bleisound Festiwal w Monachium, Audio Art Festival w Krakowie, Wrocław Industrial Festival, Open’er Festival w Gdyni.
       Grupa wydała kilka płyt, które zostały bardzo dobrze przyjęte w prasie muzycznej i wśród słuchaczy, zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.
      
       Pavel Mrkus – artysta wizualny, VJ performer. Pracuje w dziedzinie mediów cyfrowych, tworzy instalacje wideo i site specific. Ukończył Akademię Sztuki, Architektury i Designu w Pradze. Rezydent Uniwersytetu Toyama w Japonii. Jego sztuka to połączenie zaawansowanej technologii i duchowości, wypływających z tradycji Zachodu i Wschodu.
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama