UWAGA!

Jak być pięknym i dobrym

2008-03-20
Aktualizowany 2008-03-27 22:01
Elbląg, Bogusław Tołwiński w Nepalu
Bogusław Tołwiński w Nepalu

W piątek (28 marca) w sali kameralnej kina Światowid odbędzie się wykład o filozofii „Kalos Kagatos - piękny i dobry”, której celem jest rozwój człowieka na poziomie ciała i ducha, a przez to dążenie do czynienia ogólnego dobra. Początek spotkania o godz. 17.30.

Kalos Kagatos był to ideał arystokratycznego wychowania w starożytnej Grecji, według którego człowiek odznaczał się pełnią zalet duszy i ciała, a także poświęcał się bezinteresownie dla swojego kraju i społeczeństwa.
     - W obecnym rozumieniu filozofia Kalos Kagatos opiera się na zrozumieniu i zastosowaniu nierozerwalnej równowagi i współzależności pomiędzy tym: jak i o czym myślimy, z tym - co jemy oraz w jaki sposób dbamy o naszą sprawność fizyczną - mówi Bogusław Tołwiński pomysłodawca idei Kalos Kagatos. - Zaniedbania w zakresie tych trzech składowych - odżywiania, ruchu oraz duchowości - lub brak równowagi między nimi stanowią główną przyczynę braku zdrowia lub osobistych życiowych niepowodzeń.
     Wyznawcy Kalos Kagatos biorą zatem udział w zajęciach sprawnościowych - biegach przełajowych, marszach terenowych, wycieczkach rowerowych czy zajęciach pływania.
     Rozwój na poziomie duchowym oraz intelektualnym zapewnia im udział m.in. w kursach języków obcych. Bardzo ważny jest także prawidłowy sposób odżywiania, który stanowi podstawę dla utrzymania świetnej kondycji fizycznej, a co za tym idzie, dobrego samopoczucia.
     Wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Kalos Kagatos, Światowid zaprasza na wykład 28 marca o godz. 17.30. Dla osób zainteresowanych ideą zorganizowane zostaną warsztaty rozwoju osobistego.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama