UWAGA!

Jak Piekarczyk chwat, młodzież do działania zainspirował

 Elbląg, Jak Piekarczyk chwat, młodzież do działania zainspirował
fot. Anna Dembińska

Czeka nas kolejny elbląski film. Po "Trzydziestu trzech snach" - obrazie nakręconym przez elblążan w naszym mieście, tym razem na warsztat filmowców trafić mają historie i legendy związane z Elblągiem. Projekt nazywa się "Legendy w Obiektywie". I właśnie rozpoczął się nabór chętnych osób, gotowych do współtworzenia tej produkcji. Filmowcy z "Joyfull Cow" czekają na energicznych ludzi z pasją, którzy chcieliby poznać tajniki filmu i historii naszego miasta.

Celem "Legend w Obiektywie" jest - jak zapewniają organizatorzy - stworzenie profesjonalnego filmu, który będzie promował historię Elbląga i okolic. Pomysł na zebranie elbląskich legend i historii narodził się kilka lat temu, podczas spektaklu "Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował". Wówczas grupa statystów z tego spektaklu, dziś tworząca "Joyfull Cow", wymyśliła, by elbląskie legendy przenieść na taśmę filmową. Opowiada o tym Beata Nowak, liderka projektu "Legendy w Obiektywie":
       - Już podczas "Piekarczyka" zakiełkowała we mnie myśl, że fajnie byłoby coś takiego z młodymi, pełnymi energii i kreatywnymi ludźmi zrobić. Poznałam chłopaków, którzy interesowali się filmem. Zaprzyjaźniliśmy się, po czym stwierdziliśmy, że w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby napisać o tym projekt. - Jak postanowili, tak zrobili. Projekt stworzony w ramach programu "Młodzież w Działaniu", zakłada, że dzięki pasjonatom z Elbląga, powstanie film o historiach i legendach związanych z Elblągiem. Autorzy pomysłu poszukują obecnie innych, równie energicznych, pomysłowych, ciekawych osób, które chciałyby uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.
       Zajęcia związane z projektem "Legendy w Obiektywie" będą trwały od września do grudnia. W tym czasie uczestnicy będą uczyć się historii Elbląga, pisania scenariuszy, obsługi sprzętu filmowego. Przeprowadzone zostaną warsztaty techniczne i aktorskie. Zajęcia będą odbywały się w Centrum Organizacji Pozarządowych. Warsztaty techniczne zostaną poprowadzone przez przedstawicieli Telewizji Obywatelskiej, zaś za warsztaty aktorskie odpowiadać będzie Edyta Machul ze "Światowida". Dodatkowo w czasie trwania warsztatów, uczestnicy wyjadą na 3 dni do Kaczego Bagna, gdzie będą intensywnie ćwiczyć z profesjonalnymi szkoleniowcami. W "Światowidzie" także odbędzie się premiera filmu. Poza tym pomysłodawcy "Legend w Obiektywie" planują roznieść płyty z nagraniem do szkół, aby każdy elblążanin mógł zapoznać się z ich filmem:
       - Pragniemy, aby wszyscy uczestnicy poznali legendy z naszego regionu. Czekamy ankiety rekrutacyjne od osób powyżej 16 roku życia, którzy - tak jak my - interesują się filmem, historią naszego miasta, mają ciekawe pomysły, i chcieliby przeżyć świetną przygodę przy tworzeniu naszego filmu - zachęca Beata Nowak.
       Ankieta dostępna jest pod mailem legendywobiektywie@gmail.com.
       Rekrutacja potrwa do 15 września.
      
       Projekt sfinansowany przez Narodową Agencję Programu Młodzież w Działaniu.
      
oprac. kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama