UWAGA!

Jak zrobić zdjęcie?

 
Jak zrobić zdjęcie?

Cel to zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła. To właśnie robi fotograf – jak robić zdjęcia profesjonalnie? Jak wykorzystać wszystkie możliwości aparatu? Jak później zdjęcia obrobić? Tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć na kursie fotografii oraz kursie grafiki komputerowej, które odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Program obejmuje naukę grafiki komputerowej od podstaw, fotografii od podstaw, a także fotografii dla średniozaawansowanych, począwszy od fotografowania techniką cyfrową, wykorzystując obróbkę zdjęć w programach graficznych, po świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i analogowym.
       - Dzięki rozwojowi technologii jest to najszybciej rozwijające się medium, dające nowe możliwości autorskiego przekazu – opowiada instruktor, Artur Kalinowski. - Zajęcia praktyczne prowadzone są z wykorzystaniem przenośnego atelier i pracowni komputerowej.
       Uczestnicy w trakcie kursu nabywają wiedzę merytoryczną i praktyczną oraz umiejętności potrzebne do realizowania różnorodnych projektów fotograficznych i graficznych. Na koniec otrzymują certyfikat ukończenia kursu.
       Głównymi celami kursu jest nauczenie osób, które wezmą w nim udział umiejętności postrzegania otaczającej nas rzeczywistości w kadrze, zakresu tworzenia kompozycji, ekspozycji, słabych i mocnych punktów w fotografii, złotego podziału i analizy obrazu, techniki fotografii i pojęć fotograficznych. Nie zabraknie również nauki posługiwania się aparatem, odrobiny faktów z historii fotografii i malarstwa oraz praktycznego wykorzystania programów graficznych. Uczestnicy na koniec kursu mają stworzyć swoje portfolio, a efekty zaprezentować na wystawie.
       Kurs trwa 3 miesiące. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 września.
       Zapisy pod numerem telefonu: 55 611 20 50 lub mailowo na adres: fotograficzny.eg@wp.pl
       Strona na której można znaleźć wszystkie informacje na temat kursów wraz z opisami: www.fotograficznyelblag.wordpress.com
       Galeria zdjęć uczestników I edycji kursu tutaj.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...