UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak zrobić zdjęcie?

 
Jak zrobić zdjęcie?

Cel to zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła. To właśnie robi fotograf – jak robić zdjęcia profesjonalnie? Jak wykorzystać wszystkie możliwości aparatu? Jak później zdjęcia obrobić? Tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć na kursie fotografii oraz kursie grafiki komputerowej, które odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Program obejmuje naukę grafiki komputerowej od podstaw, fotografii od podstaw, a także fotografii dla średniozaawansowanych, począwszy od fotografowania techniką cyfrową, wykorzystując obróbkę zdjęć w programach graficznych, po świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i analogowym.
       - Dzięki rozwojowi technologii jest to najszybciej rozwijające się medium, dające nowe możliwości autorskiego przekazu – opowiada instruktor, Artur Kalinowski. - Zajęcia praktyczne prowadzone są z wykorzystaniem przenośnego atelier i pracowni komputerowej.
       Uczestnicy w trakcie kursu nabywają wiedzę merytoryczną i praktyczną oraz umiejętności potrzebne do realizowania różnorodnych projektów fotograficznych i graficznych. Na koniec otrzymują certyfikat ukończenia kursu.
       Głównymi celami kursu jest nauczenie osób, które wezmą w nim udział umiejętności postrzegania otaczającej nas rzeczywistości w kadrze, zakresu tworzenia kompozycji, ekspozycji, słabych i mocnych punktów w fotografii, złotego podziału i analizy obrazu, techniki fotografii i pojęć fotograficznych. Nie zabraknie również nauki posługiwania się aparatem, odrobiny faktów z historii fotografii i malarstwa oraz praktycznego wykorzystania programów graficznych. Uczestnicy na koniec kursu mają stworzyć swoje portfolio, a efekty zaprezentować na wystawie.
       Kurs trwa 3 miesiące. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 września.
       Zapisy pod numerem telefonu: 55 611 20 50 lub mailowo na adres: fotograficzny.eg@wp.pl
       Strona na której można znaleźć wszystkie informacje na temat kursów wraz z opisami: www.fotograficznyelblag.wordpress.com
       Galeria zdjęć uczestników I edycji kursu tutaj.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)