UWAGA!

Jan Nowicki oceni Alter Ego

 Elbląg, Jan Nowicki oceni Alter Ego

Teatralne Studio Młodych Alter Ego zostało zakwalifikowane do udziału w XXX Biesiadzie Teatralnej - Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Małych Form w Horyńcu Zdrój (5-8 lutego). Młodzi aktorzy zaprezentują spektakl o wojennych losach Żydów zatytułowany „Pamięć nie ginie”. Oceniać ich będzie znakomite jury, w którym zasiądzie m.in. wybitny aktor Jan Nowicki.

Biesiada Teatralna w Horyńcu jest jednym z czterech najbardziej prestiżowych festiwali teatrów offowych. Wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodych aktorów.
     - W tym roku, spośród aż 50 zgłoszonych teatrów, organizatorzy zakwalifikowali 18 zespołów, które na scenie dawnego teatru Ponińskich zaprezentują się zarówno w repertuarze klasycznym, jak i w adaptacjach twórców współczesnych oraz we własnych programach autorskich – informuje Tomasz Walczak, opiekun i reżyser spektakli Alter Ego. - Wszystkie rywalizować będą o główne nagrody: „Złoty Róg Myśliwski Króla Jan" i „Złotą Misę Borowiny".
     

 


     Elbląskie Alter Ego gościć będzie w Horyńcu już po raz drugi. W 2003 roku grupa zaprezentowała „Rozmowę z własną nogą” według Anny Świrszczyńskiej, za którą otrzymała III nagrodę i „Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana” oraz nagrodę za reżyserię dla Tomasza Walczaka.
     - Wspominamy często w „starym” składzie tamten festiwal i nasze emocje oraz przygody z tym wyjazdem związane – mówi Tomasz Walczak. - Teraz „starzy” trzymają kciuki i życzą równie udanej zabawy, bo w tym wszystkim najważniejsze jest to, że będziemy razem przez kilka dni. Jeśli zdarzy się jakaś nagroda, będzie nam niezmiernie miło, ale zdajemy sobie sprawę z bardzo dużej konkurencji, więc nie dla nagród do Horyńca jedziemy. Będzie tam okazja do spotkania z zaprzyjaźnionymi zespołami.
     Alter Ego zaprezentuje podczas tegorocznej Biesiady spektakl o wojennych losach Żydów – „Pamięć nie ginie”. Młodych aktorów oceniać będzie jury w składzie: Jan Nowicki - aktor, wykładowca PWST w Krakowie; Bartłomiej Piotrowski - aktor, reżyser, muzyk z Krakowa; Krzysztof Sielicki - krytyk teatralny, kierownik literacki Teatru Polskiego Radia w Warszawie; Tomasz Rodowicz - aktor, reżyser z Łodzi oraz Przemysław Tejkowski - aktor, dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jan Nowicki oceni Alter Ego!. I co z tego - pytam ?. Aktor Nowicki tak nadaje się do oceny Teatrów Poszukujących - jak miejscowy Teatr do pracy z artystą Warlikowskim.
 • Nowicki jest niezły wymiatacz - walczy z wiatrakami "mroczkami" i "cichopkami" i za to mu chwała.
 • Tak czy siak jury o wszystkich teatrach musi wypowiedzieć się z uśmiechem na ustach, bo im za to płacą. .. .Więc i pan walczak, po powrocie z tego wielkiego wydarzenia, z wielkim podnieceniem powie, że pochwalił go tak wielki aktor. .. .. żal mi tego człowieka. .. powinien odpuścić sobie pracę z dziećmi i wziąć się do roboty na swoim stanowisku. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  altana(2009-02-04)
 • i znow "pamiec nie ginie". .. zgadzam sie z moim przedmowca- pan Walczak powinien sobie odpuscic prace z dziecmi i mlodzieza
 • Pozostaje palący problem : pisanie "wierszy" !. Co z tym począć ?. Bóg jedyny wie, a możę. .. .
 • Dziwię się, że te dzieciaki godzą się na pracę z takim opryskliwym typem. .. Jest przecież kilka innych grup teatralnych w Elblągu. .. .młodzi-naiwni. .. przykre
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pantalonada(2009-02-04)
 • Pan Walczak Jest świetny. .. !!! Tak samo Alter Ego Trzymam za was Kciuki kochani. .. . Ania i Ola trzymajcie sie. .. .Powodzenia. .. .!!! Na pewno wygracie. .. . Pozdrowienia dla całego Alter Ego od Klaudii. .. =*
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KlAuDiA...=*(2009-02-05)
 • A Klaudia zapewne z Alter Ego?? Popieram wszystkich przedmówców. .. prócz Klaudi :) (pozdrawiam wszystkich, bez wyjątku )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kamyczek(2009-02-05)
Reklama