UWAGA!

Japonia na wyciągnięcie ręki

 
Elbląg, Na ostatnich zajęciach dzieci przygotowywały wyklejanki o tematyce japońskiej
Na ostatnich zajęciach dzieci przygotowywały wyklejanki o tematyce japońskiej(fot. nd)

Jak składa się origami? Od czego trzeba zacząć? Jak wygląda życie w Japonii? – o tym wszystkim mogą dowiedzieć się dzieci, które przychodzą na zajęcia organizowane przez filię nr 6 Biblioteki Elbląskiej.

O tym, że w bibliotece nie da rady się nudzić, a czas między półkami wypełnionymi książkami mija szybko, przekonują się uczestnicy zajęć w filii przy ul. Słonecznej zorganizowanych pod hasłem „Latającym dywanem dookoła świata - wakacje z origami”.
       - Skupiamy się na tym, żeby chociaż dwa razy w tygodniu dzieci, które zostają w wakacje w mieście, mogły przyjść do nas na zajęcia – mówi Bożena Chudon, organizatorka zajęć dla dzieci. - W tym roku mamy podróż na latającym dywanie dookoła świata. Takim szczególnym miejscem, do którego chcemy dotrzeć i tam się zatrzymać, jest Japonia. Ma ona fantastyczną kulturę. Postanowiłyśmy, że te wakacje spędzimy z origami.
       Jak wyjaśnia Bożena Chudon, na początku był czas na robienie origami kółkowego, czyli takiego łatwiejszego, żeby dzieci się przyzwyczaiły. Różne postaci układane są z kolorowych kółeczek. - Po tym wstępie zaczynamy robić trudniejsze rzeczy, klasyczne orgiami – dodaje pani Bożena. - W międzyczasie staramy się również przekazać dzieciom informacje na temat Japonii.
       Jak zapewniają pracownicy biblioteki, takie zajęcia są dzieciom bardzo potrzebne. - Dzieci w dzisiejszych czasach mają problem ze zdolnościami manualnymi. Spotykamy się z tym, że ciężko jest im wyciąć zwykłe kółko. A takie zajęcia z pewnością pomagają rozwijać te zdolności – dodaje pani Bożena. – Przychodzimy tu na każde zajęcia – mówi jedna uczestniczek zajęć. – Lepiej tu siedzieć, niż w domu.
       Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. 12-14 w filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej 29.
      
nd
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama