UWAGA!

Jar Chojnacki przekaże swoją energię

Elbląg, Jar Chojnacki przekaże swoją energię
(fot. Dorota Jarosińska)

Nietypowe warunki wokalne i wrodzona skromność pozwalają widzieć w nim wielką artystyczną indywidualność. Mowa o Jarosławie Jarze Chojnackim, który ze swoim recitalem wystąpi w pierwszy piątek kwietnia o godz. 18 w dużej sali kina „Światowid”.

Gość kwietniowego Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?” uznawany jest za jednego z najwybitniejszych interpretatorów piosenki poetyckiej i literackiej i - jak pisze Jan Poprawa - to „fenomen wokalny”. Wokalista był wielokrotnie nagradzany, w tym aż siedem razy zdobywał Grand Prix na ogólnopolskich festiwalach, także na OFSS „...Czy to jest kochanie?” - w 1998 roku.
     Jar Chojnacki, oprócz uczestnictwa 10 lat temu na naszym festiwalu, dał się poznać elbląskiej publiczności podczas zeszłorocznych Elbląskich Nocy Teatru i Poezji, gdzie wystąpił podczas koncertu poezji Krzysztofa Cezarego Buszmana, przekonując do siebie elblążan piosenką
     finałową.
     - O początkach kariery naszego gościa, o jego pierwszym spotkaniu i współpracy z Krzysztofem Cezarym Buszmanem posłuchać można w rozmowie radiowej z Jarem Chojnackim przeprowadzonej podczas Elbląskich Nocy Teatru i Poezji - mówi Agnieszka Jarzębska, redaktor naczelna e-swiatowid . - Zainteresowanych zapraszamy na stronę.
     Artysta mówi o swoim śpiewie i występach: „Istotą mojego śpiewania jest energia, którą chcę przekazać słuchaczom i widzom. Aby poruszyć ich serca i umysły, angażuję cały swój emocjonalny potencjał, w którym tekst, interpretacja, ekspresja, a przede wszystkim barwa, dynamika i operowanie skalą głosu decydują o dramaturgii przedstawienia”.
     Cena biletu na koncert - 8 zł.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama