UWAGA!

Jazz w Mjazzdze

2013-09-18
Aktualizowany 2013-09-23 08:37
Elbląg, Jazz w Mjazzdze

W ramach promocji niedawno wydanego albumu „The Bird's Reflection” 23 września o godz. 20.15 w klubie muzycznym Mjazzga wystąpi jedna z ciekawszych grup jazzowych młodego pokolenia – „Maciej Milewski Quintet”.

Poniedziałki w Mjazzdze kojarzone były wcześniej z jazzem. Ten koncert, po pewnej przerwie, wskrzesza tę prawidłowość. W poniedziałki właśnie ponownie można będzie posłuchać jazzu na żywo w formie koncertowej, ale nie tylko...
      
       „Maciej Milewski Quintet” powstał pod koniec 2012 roku, założony przez Macieja Milewskiego – gitarzystę i autora utworów. Do projektu zostali zaproszeni znakomici muzycy, dzięki którym koncepcja muzyki i kompozycje, mające swój początek kilka lat wcześniej, nabrały spójności i dojrzałości.
       Niedawno wydana została płyta zespołu zatytułowana „The Bird's Reflection” i niemal natychmiast doczekała się bardzo pochlebnych recenzji w polskiej prasie branżowej. „The Bird's Reflection” doczekał się również bardzo pochlebnych recenzji w obcojęzycznych blogach zajmujących się muzyką jazzową. Zespół intensywnie koncertuje, dzieląc scenę z najlepszymi polskimi muzykami jazzowymi, a utwory z „The Bird's Reflection” usłyszeć można na antenie np. Polskiego Radia.
       Maciej Milewski Quintet tworzą: Piotr Chęcki – sax, Maciej Milewski – guitar, Szymon Burnos – rhodes, Krzysztof Słomkowski – bass, Sławek Koryzno – drums.
       Bilety: 10 zł przedsprzedaż; 15 zł w dniu koncertu.
       Koncert organizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Co Jest?”.
       Następny koncert w tej edycji 30 września – „Hedwig Mollestad Trio” (Norwegia).
      
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama