UWAGA!

Jazzbląg odrzucony, ale się nie poddaje

 Elbląg, Czy Jazzbląg pozostanie tylko wspomnieniem?
Czy Jazzbląg pozostanie tylko wspomnieniem? (fot. arch. Michał Skroboszewski)

Zdążył zapisać się na mapie imprez jazzowych, ale czy na niej przetrwa? To wciąż pytanie otwarte. Festiwal Jazzbląg, który powstał cztery lata temu, na razie stoi pod znakiem zapytania. Rzecz, jak w przypadku wielu imprez kulturalnych, rozbija się o pieniądze.

Galeria El, która organizuje festiwal, złożyła wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie festiwalu. Chodzi tu o kwotę 218 tys. zł, z czego 133 tysiące miałyby pochodzić ze środków ministerialnych.
       - Dostaliśmy odpowiedź odmowną, ale złożyliśmy odwołanie od tej decyzji – wyjaśnia Beata Branicka z Galerii El.
       Na tę decyzję czekają również urzędnicy. Jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego to od niej uzależnione są dalsze działania samorządu w tej sprawie.
       Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale powodów do radości też nie ma. Już teraz, na stronie ministerialnej, widnieje zapis, że był to pierwszy i ostatni taki konkurs. Drugiej edycji, ze względu na "wyczerpanie się środków finansowych" nie będzie.
       Jakie projekty z zakresu muzyki ministerstwo otrzymały największe dofinansowanie? Najwięcej środków - 400 tys. zł - dostał 77. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju. Budżet państwa nie szczędzi również pieniędzy na 41. Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Starym Krakowie", który dofinansowano kwotą 385 tys. zł. Po 320 tys. zł otrzymały: XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej "Gaude Mater" i 55. Muzyczny Festiwal w Łańcucie.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama