UWAGA!

Jazzpospolita zagra Jazzpo! w Mjazzdze

Elbląg, Jazzpospolita zagra Jazzpo! w Mjazzdze

Trasa koncertowa promująca najnowsze wydawnictwo grupy Jazzpospolita nabrała tempa. Po ubiegłorocznych występach klubowych i festiwalowych w kraju i zagranicą płyta "Jazzpo!" ponownie prezentowana jest w najlepszych polskich klubach muzycznych. W niedzielę 15 marca zagrają w elbląskiej Mjazzdze.

Jazzpospolita, obecna na scenie od 2009 roku, stała się jednym z ciekawszych zjawisk muzycznych. Zespół w ciągu pięciu lat wydał trzy płyty i zagrał około 150 koncertów w Europie i Polsce. Działając w niezmienionym  czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – wypracował własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobył liczną grupę fanów.
       Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych. Od chwili debiutu do 2012 roku zespół znajdował się w niemal nieustającej trasie koncertowej.
       Jazzpospolita zagrała koncerty w Polsce (m.in. support trasy Bonobo), Wielkiej Brytanii, Danii, Belgii, Rumunii, Czechach, Rosji czy Bułgarii występując m.in. na festiwalach Open'er, Męskie Granie 2011 i 2012, London Jazz Festival, Match & Fuse, Copenhagen Jazz Festival, Comblain Jazz Festival, Garana Jazz, Kaliningrad City Jazz. Uznanie dla występów Jazzpospolitej na żywo wyraziła redakcja 3 Programu Polskiego Radia, nazywając zespół odkryciem koncertowym roku 2011. Koncert Jazzpospolitej na
       finał Męskiego Grania w 2012 roku obejrzało ponad 10.000 osób. 20 października 2014 ukazał się czwarty album Jazzpospolitej pod tytułem „Jazzpo!”.
       Prace nad „Jazzpo!” trwały półtora roku. Muzycy Jazzpospolitej po powrocie z trasy Impulse zamknęli się na rok w swojej pracowni i w skupieniu przygotowali muzykę, która nawiązuje do poprzednich nagrań, ale jednocześnie jest odbiciem najnowszych inspiracji i z pewnością zaskoczy słuchaczy. W ten sposób powstało 11 oryginalnych kompozycji, które zostały zarejestrowane w „na setkę” (bez najmniejszej edycji w postprodukcji). Miejscem nagrania było cieszące się renomą studio Tokarnia, a nad całością czuwał Jan Smoczyński. „Jazzpo!” jest albumem dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach: od cyzelowanych miesiącami kompozycji, niekończących się dywagacji nad użytymi brzmieniami, poprzez wybór instrumentów użytych podczas nagrania, aż po efektowną okładkę, na której ostateczny wygląd pracowało kilkanaście osób. Słuchacze otrzymają płytę która w pełni oddaje obecną formę i nietuzinkową tożsamość Jazzpospolitej.
      
       Skład:
       Stefan Nowakowski – gitara basowa, Wojtek Oleksiak - perkusja, Michał
       Przerwa-Tetmajer - gitara, Michał Załęski - keyboards, syntezatory
      
       Mjazzga, niedziela 15 marca, godz. 20:15
       Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu
       Więcej na stronie: www.mjazzga.pl
      

       Patronat medialny nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama