UWAGA!

Jeden Festiwal, jeden wieczór, jedna scena...

 
Jeden Festiwal, jeden wieczór, jedna scena...
fot. Ewa Całka

Jeden Festiwal, jeden wieczór, jedna scena... A na niej znani wszystkim Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica i Magda Umer. Ale zanim usłyszymy piosenki Starszych Panów pojawią się na niej Laureaci Festiwalowych prezentacji konkursowych. Ci, którzy zamierzają w Elblągu wystąpić tylko do końca miesiąca mają jeszcze czas, aby zgłosić się na XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?

Tegoroczne ...Czy to jest kochanie? odbędzie się w terminie 21 – 24 marca. Będzie to już siedemnasta edycja Festiwalu, który za każdym razem daje uczestnikom oraz publiczności wiele satysfakcji i dostarcza wiele wrażeń. Festiwal to nie tylko gwiazdy, to też ludzie, którzy dopiero w Elblągu zamierzają zabłysnąć. Tu liczy się talent. Uczestnicy Festiwalu zmagają się ze sobą w kategoriach piosenki artystycznej, recytacji i teatrów jednego aktora – najlepsi wystąpią na niedzielnym Koncercie Galowym.
       Gwiazdy Koncertu Galowego XVII edycji Festiwalu to Piotr Machalica, Zbigniew Zamachowski i Magda Umer Zaprezentują oni spektakl „Zimy Żal – czyli Piosenki Starszych Panów”. Program od lat zdobywają uznanie widzów swoimi pełnymi humoru kreacjami aktorskimi oraz charakterystycznymi umiejętnościami wokalnymi.
       - To są najpiękniejsze piosenki z repertuaru Starszych Panów. Są piękne, mądre, dowcipne, wiecznie aktualne. Jeżeli są jeszcze ludzie, którzy ich nie znają, to ważne, żeby je poznali, bo dzięki nim będą lepszymi i wrażliwszymi ludźmi – mówi o nim Magda Umer.
       Chcący wziąć udział w Festiwalu zgłaszać się mogą jeszcze do 1 marca. Na adres „Światowida” należy wysłać kartę uczestnika oraz prezentację utworów na płycie CD lub DVD (dotyczy to kategorii piosenki artystycznej i teatrów jednego aktora). Zgłoszenia można przesyłać również mailowo.
       - Na nagrania czekamy do 1 marca, a do 10 marca nastąpi weryfikacja zgłoszeń przez komisję artystyczną – mówią organizatorzy. - Przesłuchania konkursowe będą odbywać się w dniach 22, 23 i 24 marca.
       Szczegóły oraz karta zgłoszenia i regulamin znajdują się na stronie Festiwalu.
      
       XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? potrwa od 21 do 24 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Koncert Galowy odbędzie się w niedzielę, 24 marca o godz. 17 w dużej sali Kina Światowid. Cena biletu: 60 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie lub pod nr tel. 55 611 20 68/76.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)