UWAGA!

Jerzy Małek Quartet w Mjazzdze

 Elbląg, Jerzy Małek Quartet w Mjazzdze

Kapitalny trębacz, partner muzyczny wielu tuzów, nie tylko jazzu. Pochodzi z Elbląga i zawsze podkreśla swój związek z naszym miastem. Podczas dwóch ostatnich edycji pełnił funkcję dyrektora artystycznego festiwalu Jazzbląg. Jerzy Małek zagra ze swoim kwartetem w Mjazzdze w czwartek, 5 maja. Początek o godz. 20:15.

Małek koncertuje ze swoim najnowszym kwartetem, prezentując nowy materiał, a owacyjnie przyjmowana w kraju i za granicą trasa koncertowa dowodzi, że muzycy są w wybornej formie. Kwartet Jerzego Małka koncertuje w składzie: Jerzy Małek - trąbka, Max Mucha -  kontrabas i Sławomir Koryzno - perkusja.
       Jerzy Małek to trębacz jazzowy, kompozytor, aranżer, producent, wykładowca akademicki. Urodził się w Elblągu w 1978 roku, gdzie ukończył Liceum Muzyczne. Edukację muzyczną kontynuował na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Piotra Wojtasika, którą zakończył w 2002 roku z wyróżnieniem i tytułem magistra sztuki.
       Jerzy Małek jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, miedzy innymi Grand Prix Jazz Juniors 99‘ w Krakowie, indywidualnej na Jazz nad Odra 2000, specjalnego wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej Katowice 1999, „Klucza do Kariery“ na Pomorskiej Jesieni Jazowej, 99‘ tytułu Nowa Nadzieja w ankiecie Jazz Top 2000, a także „2nd runner up“ na Międzynarodowych Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie, w których brali udział muzycy z Europy i USA 2004. Od lat plasuje się w czołówce polskich trębaczy jazzowych obok Tomasza Stańki i Piotra Wojtasika. Najistotniejszą częścią działalności muzycznej trębacza jest aktywność koncertowa zarówno w charakterze sidemana jak i lidera. Jerzy Małek współpracował z najznamienitszymi muzykami polskiej sceny jazzowej: Zbigniewem Wegehauptem, z którym nagrał dwie płyty; „Wege“ , „Tota“, Michałem Urbaniakiem (projekt Komeda, Urbanator), Zbigniewem Namysłowskim (big band, quintet, sekstet), Januszem Muniakiem, Januszem Skowronem, Tomaszem Szukalskim, Hanną Banaszak, Staszkiem Sojką, Erykiem Kulmem, Henrykiem Miśkiewiczem, Cezarym Konradem, Leszkiem Możdżerem, Marcinem Wasilewskim, Jarkiem Śmietaną, Andrzejem Jagodzińskim, Sławomirem Kurkiewiczem, Adamem Pierończykiem, Michałem Tokajem, Miką Urbaniak, Adamem Kowalewskim, Marcinem Maseckim i wieloma innymi. W ostatnich latach na stałe gra z kwartetem Wojciecha Karolaka, jest także stałym współpracownikiem projektów orkiestrowo-big-bandowych Krzysztofa Herdzina. Jerzy Małek grał także z międzynarodowymi gwiazdami muzycznymi, takimi jak: Gary Bartz, Billy Harper, Maria Schneider, Steve Logan, Dan Tepfer, Troy Miller, Eric Allen, Lucas Pino, Otto Williams, Ray Blue, Arild Andersen, Nigel Kennedy, Hans van Oosterhout czy Ziw Rawitz. Dorobek artystyczny trębacza zawiera wiele nagrań z artystami jazzowymi jak i komercyjnymi, w tym 5 płyt autorskich: „By Five“ (2000), „Gift“ (2002), „Spirit of The Time" (2005), „Bop Beat“ (2006), „Air" (2011)
       Dziś artysta zwrócony w nowym kierunku twórczym poszerza harmoniczny i melodyczny kontekst swojej muzyki, wzbogacając ją o rytmiczne elementy europejskiego folkloru. Pod koniec roku 2014 ukazał się album artysty wydany przez Kayax Production zatytułowany ,,Stalgia", do którego nagrania trębacz zaprosił znakomitych muzyków: Hansa van Oosterhouta, Arilda Andersena, Marcina Wasilewskiego oraz Davida Doruzkę.
       Obecnie koncertuje z nowym składem złożonym z młodych, ale bardzo doświadczonych i cenionych muzyków, przygotowując się do wydania następnego autorskiego albumu.
       Koncert z jego udziałem odbędzie się w Mjazzdze 5 maja o godz. 20:15. Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
      
       Następne koncerty:
       4 maja - Monkey Junk (CAN, blues)
       8 maja - Confusion Project (fusion jazz)
       22 maja - Jóga (electro)
       28 maja - Cazrny Pies (Winder, Ścierański, Gałach, Głyk, Rzepa, Kielak - blues, jazz)

       Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Klub Muzyczny, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama