UWAGA!

Jesteś w ciąży? Zadbaj o aktywność

Elbląg, Jesteś w ciąży? Zadbaj o aktywność

Ciąża kojarzy się z czasem podczas, którego kobieta leży i odpoczywa. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, bowiem aby ułatwić sobie poród i mieć dobre samopoczucie w tym wyjątkowy okresie warto zadbać o aktywność. Centrum Tańca Promyk Ci pomoże.

W prawidłowo przebiegającej ciąży nie ma żadnych przeciwwskazań do podjęcia treningu, a korzyści wynikających z aktywności jest bardzo dużo. U kobiet ćwiczących obserwuje się znaczny spadek niewskazanych stanów takich jak przedwczesny poród, nieprawidłowe ułożenie płodu, cukrzyca oraz rozstępy skóry. Średnia intensywność treningu pozytywnie wpływa na przepływ krwi co z kolei poprawia rozwój płodu oraz przebieg ciąży. Ćwiczenia łagodzą dolegliwości będące zmorą ciążowych miesięcy jak obrzęki, sensacje układu pokarmowego czy szybki przyrost masy ciała. Dużym plusem aktywnych kobiet ciężarnych jest krótsza akcja porodowa oraz uzyskanie przez nowo narodzone dzieci wyższej punktacji w skali Apgar. Kobiety te bardzo szybko wracają także do formy po porodzie.
       - Ruch ma też bardzo pozytywny wpływ na psychikę przyszłych mam - dodaje energii, pomaga się odprężyć i poprawia nastrój – dodaje Joanna Karpiuk z CT Promyk. – Warto więc pomyśleć o zajęciach Aktywna ciąża, które w Centrum Tańca Promyk rozpoczynają się od października.
      
       Zajęcia odbywać się będą w piątki w godz. 16 – 16:45. Rozpoczynać się będą od rozgrzewki, po której następuje część właściwa. Panie wykonywać będą ćwiczenia zwiększające elastyczność mięśni dna miednicy oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, rąk, pleców, klatki piersiowej i brzucha. Koniec jest najbardziej przyjemny, bowiem jest skupiony na rozciąganiu, oddechu i relaksie przy odprężającej i spokojnej muzyce.  
       Zajęcia poprowadzi Paulina Czyżyk - instruktorka ukończyła szkolenie z zakresu zajęć dla kobiet w ciąży i jednocześnie jest mamą rocznego Oskara.
      
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama