UWAGA!

Jeszcze tylko kilka dni przyjmowania prac

Elbląg, Jeszcze tylko kilka dni przyjmowania prac

Tylko do końca marca Fundacja Elbląg przyjmuje zgłoszenia do Elbląskiego Rękopisu Roku i Elbląskiej Książki Roku. W konkursie mile widziani są zarówno ci, którzy mają już dorobek literacki, jak i ci, którzy rozpoczynają przygodę z pisaniem.

Fundacja Elbląg organizuje Konkurs Literacki od 2003 r. Za nami dziewięć edycji, a kolejna w trakcie. Do tej pory Fundacja Elbląg nagrodziła siedmiu literatów w Elbląskiej Książce Roku. W tej kategorii wyróżnionych zostało pięć prac mieszkańców Elbląga i okolic. W ramach drugiej kategorii wydano osiem rękopisów roku i wyróżniono trzydzieści trzy zgłoszone prace.
       Wydane publikacje Fundacja promuje podczas organizowanych wieczorów autorskich dla zwycięzców Rękopisu Roku.
      
       Elbląska Książka Roku
      
Kategoria skierowana do osób, które mają już dorobek na swoim koncie. Tytuł Elbląskiej Książki Roku może otrzymać autor, którego książka została wydana w 2011 roku. Nagrodą jest kwota 2000 zł z przeznaczeniem na rozwój twórczości literackiej.
      
       Elbląski Rękopis Roku
      
Do „Elbląskiego Rękopisu Roku” mogą przystępować osoby mające debiut literacki za sobą, ale także ci początkujący, chcący się sprawdzić, uzyskać recenzję od profesjonalistów w tej dziedzinie. Nagrodą dla najlepszej złożonej pracy jest jej książkowe wydanie przez Fundację Elbląg i przekazanie części nakładu autorowi. Prace w tej kategorii należy złożyć opatrzone jedynie godłem, tzn. pseudonimem autorskim. Godło służy anonimowości autora, dane nagrodzonego autora i wyróżnionych zostaną ujawnione dopiero podczas rozstrzygnięcia konkursu w czerwcu br.
      
       W obydwu kategoriach należy złożyć pięć egzemplarzy prac. Ich autorzy muszą mieć ukończone 16 lat, muszą być elblążanami lub też muszą być związani z miastem pracą zawodową (w przypadku osób uczących się – edukacją).
       Wnioski zgłoszeniowe i prace, osobiście i za pośrednictwem poczty, przyjmuje biuro Fundacji Elbląg przy ul. Zw. Jaszczurczego 17. Regulamin i wniosek dostępny jest na www.fundacja.elblag.pl. Dodatkowych informacji można uzyskać bezpośrednio w biurze, pod nr tel. 55 236 98 88 lub e-mailem: biuro@fundacja.elblag.pl.
      
       Program Literacki realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
Karolina Trojan, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Nie róbcie jaj jaki konkurs wyniki sa znane z góry książka roku wygra 1 tom o elblągu2 wygrał w zeszłym nie róbcie jaj to klika Tomczyka tylko dajcie mu coś na rozruch bo znowu uśnie brak jakiejkolwiek promocji młodych poetów znowu bedziecie sie upajac pielęgniarką która wygrała 2 lata temu mam wydane 2 tomy wierszy lecz szkoda zachodu w zeszłym roku składałem na konkurs nawet nikt nie czytał widziałem po kartkach to farsa pan Tomczyk powiedział publicznie głosuje tylko na kolegę i nikogo więcej co wywołało uśmiech a i nagrodzony tomik wyglądał jak instrukcja od pralki chyba 15 wierszy nie przypominał tomiku taka broszura spieta zszywaczem
  • ot cała prawda o Portalu cenzura i fina jak napisałem prawdę o konkursie pseudo konkursie to nie wydrukowali dziękuję, ,, Towarzyszu redaktorze, ,
  • spokojnie, wtajemniczeni widza co sie dzieje i nie traktuje ich konkursu powaznie, robia bo musza sie z dotacji wywiazac, troche dadza, troche wezma i taki to elblaski kramik. Mozna zrobic stowarszenie i byc konkurencja albo pionierem bo w elblagu nikogo sensownego w tej dziedzinie nie było od lat. Szału nie ma.
  • Do ostatniego rozmówcy bardzo madre można by powołać jakiś klub czy stowarzyszenie promujące młodych i debiutujących poetów bo dopóki jest Tomczyk to nie będzie nic wszystko zablokowane a kasa miasta idzie na prywatne promocje proponuje iśc na ogłoszenie wyników i dalej pompa nad zakonnikiem który wygrał w zeszłym roku dobra byłaby jakas gazeta wydająca poezję debiutantów lecz nie Tygiel Tomczyka
  • Tomczyk i jakis tygiel niczego nie blokuja!!! to zludzenie bowiem dopóki sam nie zaczniesz robić bedziesz teoretycznie od nich 'zależny'. Zacznij sam coś robić, powołaj klub czy stowarzyszenie promujące młodych i debiutujących poetów i bedziesz "wolny". WYpracujesz sobie wlasne srodowisko i nie bedziesz musial zwracam uwagi na Tygiel i Tomczyka ktory pozornie jest jedyny. A czy w ogole musisz zwracac na nich uwagę? Czy zwracasz uwagę na partie polityczne? Nie! Ale oni sa i będą bo są usatwy ze mozna "rzadzi sobie w polsce" na jakichs tam zasadach wiec głwoa do góry i nie panikuj. Ja od lat pisze wiersze i nawet kilka mi opublikowali w srodowiskach literackich w Polsce i nigdy nie zawracałem sobie elblagiem :D Jesli ci tak zle z elblaskimi srodowiskami lioterackimi - a sa jakies? :) to załóż wlasne i bedziesz niezalezny! Tygiel tez jakos zaczynał i zrobił to dokładnie jak TY :) do dzieła!! Póki co zacznij od interentu pozniej pisz podania i dotacje znajdziesz, pogadaj z istniejacymi stowarzyszeniami. Nie bede podpowiadał pomyśł :)
  • wlasnie dlatego nie ma sensu ich traktowac powanize bo pozniejsze wydania tomików sa byle jakie :) 2 tys zł ciekawe czy netto? za 2 tys to mozna wydrukwoac heheheheheheheheh dwa na krzyz hahaha
  • Do ostatniego rozmówcy zapraszam do mojej galerii na naszą klasę Henryk Siwakowski Elbląg pozdrawiam serdecznie
  • co to jest nasza klasa?
  • Wpisz nasza klasa i samo wyjdzie
  • Nie bo to pewnie spam, wole nie ryzykowac teraz to nie ma pewnosci, nie mam anty wirusa.
Reklama