UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jubileusz 35-lecia Ziemi Elbląskiej coraz bliżej

 
Jubileusz 35-lecia Ziemi Elbląskiej coraz bliżej
fot. nadesłana

We wrześniu Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” będzie obchodził swoje 35-lecie. Prace nad przygotowaniem jubileuszu trwają już od kilku miesięcy. Wszystkich miłośników folkloru zapraszamy do włączenia się zarówno w przygotowania jak i udziału w imprezie.

Z okazji jubileuszu Ziemi Elbląskiej planowane jest wydanie katalogu dotyczącego działalności Zespołu oraz zorganizowanie wystawy.
       – Wszystkie osoby posiadające pamiątki po Zespole prosimy o przyniesie ich do nas - zcyfryzujemy je i zwrócimy właścicielom, zostaną one również wykorzystane na wystawie – mówi Joanna Karpiuk z CSE „Światowid”. – Dla nas istotna jest ich archiwizacja. Chcielibyśmy, aby te materiały nie zaginęły i były powszechnie dostępne, aby były nośnikiem historii i budziły wspomnienia nie tylko tych, którzy je posiadają.
       Zdjęcia, filmy, artykuły itp. można przekazać do Pracowni Digitalizacji działającej na II piętrze w CSE „Światowid” lub przesłać mailem lub do Centrum Tańca Promyk, które działa przy ul. Browarnej 80, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.
       – Materiały należy podpisać, żeby mogły bezpiecznie wrócić do właściciela – mówią organizatorzy. – Prosimy również o opisanie np. ołówkiem na odwrocie, przyniesionych zdjęć czy artykułów. Dzięki temu powstanie rzetelny zbiór archiwalny i ciekawy katalog.
       Specjalnie na potrzeby organizacji imprezy został utworzony adres mailowy: ziemia.elblaska@swiatowid.elblag.pl, na który można zgłaszać chęć uczestnictwa w uroczystości, przesyłać materiały dotyczące zespołu lub zadawać pytania.
       Intensywne przygotowania trwają także w samym zespole.
       – Już od stycznia mamy zaplanowany program koncertu oraz choreografie, jakie chcemy zaprezentować – mówi instruktorka Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska Żaneta Podobińska. – Obecnie pracujemy nad tańcem beskidzkim. Dopracowany jest krakowiak, który prezentowaliśmy na Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Gdyni. Ponadto w programie znajdzie się również polonez, polka oraz solówka pod tytułem „Strach na wróble” czyli piękna historia miłosna z elementami oberka i kujawiaka.
      
       Link do filmu, na którym obejrzeć można występ, którym Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska, uświetnił Festiwal Orkiestr Wojskowych w Gdyni. Zespół wystąpił wraz z Elbląską Orkiestrą Wojsk Lądowych dwukrotnie, w tym podczas uroczystej Gali. Tancerze zaprezentowali krakowiaka oraz uczestniczyli w defiladzie.
      
       Godziny pracy Pracownia Digitalizacji w najbliższym czasie:
       1-4 lipca w godzinach 8-16
       5 lipca w godz. 8 – 15
       10-11 lipca w godz. 8 – 16
       16-19 lipca w godz. 8 – 16
      
      
Patronat medialny: Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Telewizja Elbląska, Elbląska Gazeta Internetowa PortEl
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...