UWAGA!

Jutro jazzujemy w Ornecie

 Elbląg, Jutro jazzujemy w Ornecie

W piątek, 7 listopada o godz. 19 w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbędzie 5. Jubileuszowy Koncert Jazzowy.

Na scenie wystąpią: Sergiej Kriuczkow z zespołem Riverboat Ramblers Swing Orchestra oraz Piotr Lemański Kwintet, w składzie: Piotr Lemański, Kazimierz Jankisz, Piotr Rodowicz, Szymon Zuehlke, Bartosz Krzywda.
       Zespół Riverboat Ramblers założył w 1980 roku znany puzonista „Boba” Bukariew. Do września 1998 r. wszyscy muzycy pochodzili z byłego Związku Radzieckiego, obecnie zespół gra w składzie międzynarodowym. Koncertował w wielu krajach Europy i uczestniczył w licznych festiwalach i konkursach jazzowych zdobywając liczne nagrody. Repertuar orkiestry stanowią wielkie standardy muzyki swingowej. Zespół gra również dixiland, jazz nowoorleański. utwory w stylu spiritual, bossa nova oraz własne wersje przebojów muzyki rozrywkowej oraz nowość w repertuarze: muzyka latynoamerykańska i wielkie przeboje muzyki rosyjskiej.
       Piotr Lemański jazzowy gitarzysta i pedagog. Na scenie muzycznej pojawił się na początku lat 80., kiedy to wraz z przyjaciółmi: Piotrem Biskupskim i Jarogniewem Mikołajczakiem założył trio For Sale i po udanym debiucie na „Złotej Tarce” rozpoczął regularną działalność koncertową, która to z niewielkimi przerwami trwa do dnia dzisiejszego. Oprócz prowadzenia własnych zespołów ma na swoim koncie współpracę z większością muzyków stanowiących czołówkę polskiej sceny jazzowej.
       Zapraszamy, wstęp bezpłatny.
      
MDK Orneta

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama