UWAGA!

Jutro „Najpiękniejsze wokalizy” z EOK

2013-07-09
Aktualizowany 2013-07-25 08:40
 
Elbląg, Jutro „Najpiękniejsze wokalizy” z EOK
fot. nadesłana

Już jutro (26 lipca) koncert z cyklu „Najpiękniejsze wokalizy”, podczas którego Elbląską Orkiestrę Kameralną poprowadzi Paweł Kotla. Artystom towarzyszyć będzie wybitna, polska sopranistka - Iwona Sobotka.

W programie:
       John Adams Shaker Loops
       Benjamin Britten Les Illuminations
       Antonin Dvořák Serenada op. 22
       „Les Illuminations” („Iluminacje” - tłumaczone także jako „Wizje” lub „Natchnienia”) op. 18 stanowią cykl 10 miniatur na głos (sopran lub tenor) i orkiestrę smyczkową, skomponowany przez Benjamina Brittena w 1939 roku do francuskich tekstów Artura Rimbauda. Delikatne, wyrafinowane a równocześnie niezwykle plastyczne brzmienie orkiestry smyczkowej oddaje oniryczny nastrój symboliki poezji Rimbauda. W ścisłym, organicznym wręcz związku języka i muzyki objawia się wybitny kunszt kompozytorski Brittena, jego wrażliwość na słowo, gest poetycki. Integralność żywiołu wokalnego z instrumentalnym powoduje, że utwór Brittena nie jest traktowany jako cykl pieśni, lecz raczej jako suita wokalno-instrumentalna, o doskonałej równowadze obu elementów wykonawczych.
       Iwona Sobotka sopranistka, jedna z najlepszych współczesnych polskich śpiewaczek. Laureatka Grand Prix niezwykle prestiżowego Międzynarodowego Konkursu im. Królowej Elżbiety w Brukseli (2004). Poza tym zwyciężczyni licznych konkursów krajowych i międzynarodowych. Występowała w całej Europie, w obu Amerykach i Japonii. Iwona Sobotka jest powszechnie doceniana za jej interpretacje polskiego repertuaru wokalnego - w szczególności dzieł Karola Szymanowskiego. Jej pierwsza solowa płyta z pieśniami Szymanowskiego została uhonorowana nagrodą „Fryderyk” za najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej. 
       Paweł Kotla polski dyrygent symfoniczny i operowy, ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie w Oksfordzie.  Od kilkunastu lat mieszka w Londynie, gdzie pracuje jako dyrygent London Symphony Orchestra. Był dyrektorem jednego z największych polskich programów kulturalnych - I, CULTURE Orchestra, oficjalnej orkiestry polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, która wystąpiła w najważniejszych salach koncertowych. Projekt zaliczony został do grona najlepszych wydarzeń kulturalnych roku w Polsce, na Ukrainie i w Wlk. Brytanii. W swojej karierze zawodowej miał okazję współpracować z największymi sławami światowej dyrygentury. Prowadził najlepsze Orkiestry na świecie i występował w najbardziej prestiżowych salach.
      
       Koncert odbędzie się 26 lipca o godz. 19 w Sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego. Bilety: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy), do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Ratusz Staromiejski. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
      
       Sponsor Strategiczny, Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o., EPEC Sp. z o.o.

      
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Super, już sie doczekać nie mogę. a teraz tak serio to ile kasy z budżetu miasta pójdzie na dofinansowanie i tak płatnego koncertu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  Slawsja(2013-07-09)
 • Następny rewolucjonista-delikatnie pisząc, kultura do nie Browar finansowana jest przez Państwo i to obowiązek konstytucyjny. A co najważniejsze, doskonale, że jest bo inaczej wrócimy na drzewa.
 • Widać to się już przeniosło na kulturę, opluć, wyrzucić, zniszczyć i zakopać. Bieda z tymi ludzmi.
 • Czas się zainteresować samą Panią Dyrektor. Zrobić niezależny audyt finansów - wtedy wyjdą kwiatki.
 • " finansowana jest przez Państwo i to obowiązek konstytucyjny. A co najważniejsze, doskonale, że jest bo inaczej wrócimy na drzewa. " w pełni sie zgadam ale kultura finansowana przez państwo powinna być dostępna dla mas a nie jednorazowo na sali na sto parę osób.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Slawsja(2013-07-13)
 • myśle, że powinna być i dla mas i na salach koncertowych i teatralnych, trudno, żeby spektakl dziejący sie na małej scenie pokazywać na placu cyrkowym.
 • Właśnie nie chodzi o to aby po prostu opluć. Ile lat ludzie kultury, ludzie którzy naprawdę działają z pasją mają czekać aż w końcu ktoś nie patrząc na układy układziki odsunie złodziei, krętaczy i samo promujące się persony ze stanowisk. Już nie możemy patrzeć na działania tych szkodników. Czekaliśmy za Słoniny, liczyliśmy na Nowaczyka i nic. Ten ostatni udawał że nic się nie dzieje, zamiatał pod dywan. No i skończył jak skończył. Z resztą troszkę z Naszą pomocą.
 • Tak to fakt to jest ciekawa sytuacja. Na koncert z gwiazdeczką wydaje się 25-35 tysięcy. Więc raczej niemało. Wszyscy Elblążanie składamy się z Naszych podatków na budżet orkiestry. A koncerty oglądają tylko Ci których stać na wydanie 40 zł na osobę. Czyli biedni składają się aby bogaci mogli się pobawić. Układ idealny. Brawo!!!!
 • O tak Pani Dyrektor to mistrz autopromocji. Tylko szkoda że nie za swoje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  KobietaLeper(2013-07-25)
 • Jestem ciekawy co dalej z orkiestrą? Pamiętam jak przed wyborami Pani dyrektor biegała wkoło i krzyczała "nie głosujcie na Wilka, nie głosujcie na Wilka bo on chce orkiestrę zlikwidować" Chyba wiedziała co mówi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  ??????(2013-07-25)
 • Widać już DK działa trzeba jakoś zrównoważyć swoje braki. .. ..
 • DK też ponosi odpowiedzialność za ten stan rzeczy. Już dawno powinni reagować na ten prywatny folwark za pieniądze podatników.
Reklama